Strona głównaWiadomościInno3D prezentuje kartę iChill GeForce GTX 1060 X3

Inno3D prezentuje kartę iChill GeForce GTX 1060 X3

Nie da się ukryć, że GTX 1060 to jedna z najpopularniejszych kart graficznych na rynku. W stosunkowo niewielkiej cenie oferuje wydajność, która wystarczy do grania w najnowsze produkcje w rozdzielczości Full HD. Wśród dostępnych modeli ciekawie prezentuje się debiutująca właśnie karta Inno3D iChill GeForce GTX 1060 X3.

Karta iChill GeForce GTX 1060 X3 wyposażona jest w autorskie chłodzenie P.D.C.S, czyli Power Direct Cooling System. Składa się ono z dużej płytki, która odbiera ciepło i za pomocą rurek cieplnych przekazuje je na radiator. Ten z kolei jest chłodzony przez trzy wentylatory, które uruchamiają się dopiero pod obciążeniem. Dzięki temu mało wymagające zadania wiążą się z ciszą dopływającą z wnętrza obudowy.

Producent zadbał o wydajność przekraczającą możliwości wersji referencyjnych. Dlatego też zegar GPU został podkręcony do 1569 MHz w trybie bazowym (o 63 MHz więcej) i 1784 MHz w Boost (o 76 MHz więcej od referenta). Co ciekawe, firma Inno3D podwyższyła również zegary pamięci GDDR5, które w tym modelu osiągają 8200 MHz. Jeśli chodzi o złącza, to karta oferuje po jednym DVI-D i HDMI 2.0b oraz trzy DisplayPort 1.4. Model ten ma długość 302,2 mm. Szkoda tylko, że to wariant z 3 GB VRAM, a nie 6 GB.

Sugerowana cena detaliczna na polskim rynku to 1180 zł, więc niebezpiecznie zbliża się do poziomu wersji z dwa razy większą ilością pamięci.

A jaką kartę Wy najchętniej widzielibyście w swoich komputerach?

Źródło: inf. prasowa

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię