Strona głównaWiadomościG.Skill szaleje. Firma pokazała pamięci SO-DIMM o taktowaniu 4000 MHz

G.Skill szaleje. Firma pokazała pamięci SO-DIMM o taktowaniu 4000 MHz

Producenci pamięci RAM łamią kolejne bariery. Jednak tym razem nie chodzi o cenę, ale taktowanie modułów DDR4 SO-DIMM. Firma G.Skill zaprezentowała kości z zegarem ustawionym na 4000 MHz.

Dosłownie kilka dni temu pisaliśmy o najszybszych na świecie pamięciach Corsair DDR4 SO-DIMM o taktowaniu 4000 MHz, a dzisiaj dołącza do tego grona kolejny producent. Tym razem takie moduły zaprezentowała marka G.Skill. Do sprzedaży trafi między innymi zestaw 32 GB, który składa się z czterech kości o pojemności 8 GB każda.

Pamięci są taktowanie zegarem 4000 MHz, a ich opóźnienie wynosi CL18-18-18-38, więc mowa o bardzo szybkich modułach. Napięcie to z kolei 1,35 V, więc też jest nieźle. Warto w tym miejscu jednak przypomnieć, że kości SO-DIMM nie nadają się do tradycyjnych desktopów. To nieco mniejsze moduły, które wykorzystywane są w laptopach czy też małych komputerach. Teraz stworzenie potworka z chipsetem X299 i płytą główną w formacie mini-ITX jest bardzo kuszącą wizją.

Pamięci mają trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale 2018 roku. A jakie pamięci Wy macie w swoich komputerach? Pochwalcie się w komentarzach!

Źródło: Guru3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię