Strona głównaWiadomościIntel Atom C3000. Atomowa moc zamknięta w nowym układzie procesorów

Intel Atom C3000. Atomowa moc zamknięta w nowym układzie procesorów

Nowy CPU od Intela jest skierowany do firm, które opracowują gospodarkę sieciową, NAS i zajmują się produkcją urządzeń z przeznaczeniem konsumenckim. Atom 3000 ma przerosnąć wydajnością swojego poprzednika C2000.

Linia produkcyjna Atomu uwzględni dwie wersje procesora – dwu- oraz 16-rdzeniową wykorzystującą architekturę Denventon i będą działać z częstotliwością 1,5-2,2 GHz. Niebieskim inżynierom zależało na tym, by ich nowe dzieło łączyło cechy niewygórowanych kosztów produkcyjnych oraz zawierało w sobie technologię dostępną jedynie w droższych modelach. Nie dowiemy się zbyt prędko, czy im się to udało, lecz twórcy zapowiadają, że Atom 3000 będzie składać się z tańszych rdzeni, co pozwoli znacząco obciąć koszty i jednocześnie będzie obsługiwać najnowszą technologię, m. in. sprzętową wirtualizację i wysoki poziom ochrony integralności danych. Zastosowana architektura CPU pozwala na sparowanie do 128 GB RAM DDR4-2400 i obsługę Intel QuickAssist, która podwyższa prędkość przepustowości informacji do 20Gb/s.

Planowane modele C3338 i C3955 będą charakteryzować się odmienną ilością obsługiwanych złączy. Ten najdroższy model będzie kompatybilny względem standardu SATA-III aż do 16 gniazd, dodatkowo z tą samą ilością będzie współpracować z linią PCI-E w wersji 3.0 i 4 slotami na urządzenia w interfejsie USB 3.0. Nowego Atoma wyróżniać będzie niski poziom TDP (>8,5 W) i nieprzeciętna odporność na eksploatację.

Intel natenczas nie podzielił się wiadomością o cenie Atomu 3000, ale już w tym roku mają pojawić się pierwsze egzemplarze produktu i zapewne w tym samym czasie poznamy pełną specyfikację i ich wartość.

Źródło: anandtech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię