Strona głównaWiadomościPojemny Power Bank od Razera. Dodaje kilka godzin życia urzadzęniom mobilnym

Pojemny Power Bank od Razera. Dodaje kilka godzin życia urzadzęniom mobilnym

Akumulatory w laptopach to jeden z cudów technologii, dzięki któremu możemy śmiało zabierać nasze mobilki w teren. Jednak ich działanie ogranicza czas pracy na akumulatorze i tu rozwiązaniem na niedolę wędrowców może okazać się Razer Power Bank.

Producent gamingowych laptopów doskonale zdaje sobie sprawę, że są to urządzenia wyjątkowo prądożerne. Bez względu na to w co chcemy grać, sprzęt prędzej czy później odmówi współpracy i powiadomieniem wyświetlonym niedaleko paska narzędzi poinformuje użytkownika, że czas jego rozgrywki dobiegł końca. Problem jest dosyć powszechny, a co najgorsze doskwiera w najmniej odpowiednim dla nas momencie (w trakcie szlachtowania jakiegoś grubego bossa lub filmowych przyjemności w Full HD/4K w towarzystwie miłej koleżanki). Dla drugiej osoby będzie to zrozumiałe, ale dla nas nieakceptowalne.

Razer wobec tego daje nam do dyspozycji sprzęt mogący uratować w takiej lub innej sytuacji. Niewielkich rozmiarów „wiadro z prądem” może być Twoje. Po odsłonięciu wieczka znajdziemy tam 12,800 mAh mogące zasilać np. laptopa Razer Blade Stealth przez okres 6 godzin. Choć nazwa akumulatora niejako sugeruje zastosowanie go do sprzętu sygnowanego marką Razer, to nie ma nic bardziej mylnego. Jest to urządzenie uniwersalne, które dopasowuje moc ładowania energią względem zasilanego sprzętu.

Na rynku są już dostępne Power Banki innych firm, np. Opticum 20000 mAh, Xtorm 18000 mAh, więc Razer nie jest w tej dziedzinie odkrywcą, ale przez wzgląd na właściwości ich urządzenia, śmiało mogą konkurować o miejsce na półce sklepowej.

Przenośny akumulator możemy podłączyć do laptopa na kilka sposobów, bowiem jest kompatybilny ze złączem USB-C lub USB-A. W tym samym czasie ładowanie kilku urządzeń nie będzie już żadnym problemem. No dobra, ale znakiem rozpoznawczym akumulatorów zamontowanych w laptopach jest to, że lubią się długo ładować, a nam przecież zależy na tym, by jak najszybciej przeprowadzić niniejszą operację. Odpowiedzią na długie czasy ładowania jest technologia Qualcomm Quick Charge, dzięki której tempo przesyłu energii do urządzeń zewnętrznych będzie w trybie ekspresowym.

Amerykanie, Kanadyjczycy i Brytyjczycy już szykują swoje kieszenie w jeansach (także i portfele – 149,99$) na Power Banki od Razera. Premiera nastąpi w marcu 2017 roku.

Źródło: digitaltrends.com, razerzone.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię