Strona głównaWiadomościIntel Coffee Lake - wyciekła specyfikacja procesorów 8 generacji

Intel Coffee Lake – wyciekła specyfikacja procesorów 8 generacji

Pełna specyfikacja procesorów 8 generacji Intela – Coffee Lake wyciekła podczas trwania eventu dla lokalnych dystrybutorów w Chinach. Zdjęcie, które obiegło sieć może nie grzeszy jakością, zdradza jednak detale dotyczące całej linii chipów niebieskich. Jak prezentować będzie się nowa rodzina?

Opublikowano w sieci slajd prezentacji firmy Intel, obejmujący serię procesorów przeznaczonych na platformy desktopowe. Jakość nie powala, chociaż kilka chwil spędzonych z wytężonym do granic ryzyka wzrokiem w połączeniu z podstawową znajomością języka chińskiego zdradzi Wam wiele…

Oryginalne zdjęcie z konferencji w Chinach

 Jak widać powyżej – niebiescy obiecują wzrost prędkości pracy zegarów taktujących w przedziale od 16% do 29% oraz wydajności pracy w trybie wielowątkowym od 51% do 65% względem poprzedniej generacji znanej jako Kaby Lake.

Co więcej? Seria procesorów i3 zerwie z przywiązaniem do dwóch rdzeni na korzyść czterech. Najmocniejsi przedstawiciele rodziny i7 pozostawią do wykorzystania użytkownikom aż 6 rdzeni i 12 wątków.

Pełną specyfikację przedstawiamy poniżej:

 Specyfikacja procesorów Intel Coffee Lake

Jak oceniacie rozwój rodziny procesorów firmy Intel patrząc na charakterystykę powyżej? Najwyraźniej niebiescy poszli w ślady za AMD i zaczynają stawiać na rozwój poprzez zwiększenie ilości rdzeni na każdym z chipów.

Źródło: techpowerup

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Szymon Nocoń
Redaktor, Testy wideo, Dział esport i gry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię