Strona głównaWiadomościPlayerUnknown's BattleGrounds sprzedało się w 7 mln kopii

PlayerUnknown’s BattleGrounds sprzedało się w 7 mln kopii

PlayerUnknown’s BattleGrounds bije kolejne rekordy popularności. Aktualnie w sieciowych zagrywkach bierze udział 617 tys. graczy.

Studio Bluehole Inc znowu ma powody do świętowania. Ich pierwszoosobowa strzelanka nadal utrzymuje miano najczęściej ogrywanego tytułu na Steamie, ponadto sprzedaje się wyśmienicie. Od chwili udostępnienia wersji early access w cenie $29,99, PlayerUnknown’s BattleGrounds nabyło już 7 milionów osób. Pozwoliło to twórcom zainkasować ponad 209 milionów dolarów.

Dziwi to tym bardziej, ponieważ nie jest to jeszcze finalna wersja gry. Do chwili wydania ukończonego projektu z pewnością przychody niezależnego dewelopera jeszcze się powiększą o kolejne miliony. Premiera wstępnie zaplanowana jest na końcówkę 2017 roku.

Fenomen PlayerUnknown’s Battlegrounds zaobserwowano również na Twitchu. Gracze zaczęli transmitować na portalu społecznościowym o wiele więcej filmów z PUB, niż z jednej z najważniejszych gier esportowych – LoL. Na drodze do uzyskania tytułu mistrza pozostała wyłącznie gra Dota 2. 

Zaproponowany system rozgrywki widocznie przypadł do gustu wielu graczom poszukujących czegoś nowego w produkcjach online. Każdego dnia na serwerach melduje się 617 000 użytkowników, którzy wzajemnie eliminują się, aż do momentu, gdy na polu bitwy zostanie tylko jeden z nich. Potyczki dość często są nierówne, bowiem po zaliczeniu śmierci gracze tracą cały swój dobytek i muszą od nowa zbroić się w jak najlepszy sprzęt.

 

 

Źródło: tweaktown.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię