Strona głównaWiadomościIntel Core i3-8350K może konkurować z Core i7-7700K? Na to wygląda

Intel Core i3-8350K może konkurować z Core i7-7700K? Na to wygląda

Według najnowszych informacji kolejna generacja procesorów Intela ma przynieść spory skok wydajnościowy. Tak przynajmniej wynika z testów przeprowadzonych na układzie Core i3-8350K, który może rywalizować nawet z Core i7-7700K.

Na czym ta rywalizacja ma polegać? Według plotek procesor Intel Core i3-8350K przy taktowaniu 4,0 GHz ma osiągać aż 503,3 pkt w testach jednego rdzenia. Dla porównania Core i7-7700K w tym samym benchmarku zdobywa 492 pkt. Różnica nie jest wielka, ale jednak występuje. Oba procesory sprawdzono też w teście wielordzeniowym i Core i3 może pochwalić się wynikiem 1982 pkt, a Core i7 2648 pkt. Tutaj różnica jest już większa, ale trzeba pamiętać, że wynika ona przede wszystkim z obsługi wielowątkowości. Jeśli weźmiemy to pod uwagę, to wynik układu Core i3-8350K należy uznać za bardzo dobry.

Jeśli potwierdzą się te informacje, to seria Coffee Lake może przynieść spory skok wydajnościowy w porównaniu ze Skylake i Kaby Lake. Wyższa wydajność w testach wielordzeniowych jest raczej oczywista chociażby ze względu na większą liczbę fizycznych jednostek we wszystkich seriach Coffee Lake od Core i3 do Core i7. Jednak tak duża różnica w wynikach dla pojedynczego rdzenia jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Core i3-8350K mógłby stać się ciekawą alternatywą dla graczy, którzy nie potrzebują układów 8-wątkowych. W rozsądnej cenie moglibyśmy kupować procesory, które bez problemu poradzą sobie z najnowszymi tytułami.

Jednak powyższe doniesienia to póki co plotki i tak też należy je traktować. Nic jeszcze nie jest pewne.

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię