Strona głównaWiadomościJeszcze w tym roku Gwint otrzyma kampanię dla pojedynczego gracza

Jeszcze w tym roku Gwint otrzyma kampanię dla pojedynczego gracza

Przed końcem 2017 roku polska gra karciana Gwint zostanie wzbogacona o kampanię fabularną dla jednego gracza – zapowiedziało CD Projekt RED. Czy zobaczymy jakieś postacie znane z serii Wiedźmin?

Gwint to gra karciana. Póki co możemy stworzyć własną talię i toczyć walki z innymi graczami. Jednak jeszcze w tym roku tytuł zostanie wzbogacony o kampanię fabularną o nazwie „Thronebreaker”, która ma na ukazać nową część uniwersum Wiedźmina. Czy to oznacza, że w historie wplątaną będą znane nam postacie, np. Geralt, Ciri lub Yennefer? Niestety.

Najprawdopodobniej nie zobaczymy w grze nikogo znanego. CD Projekt RED chce nam pokazać historię Meve – doświadczonej w walkach królowej Północnego Królestwa. Jej kraina zostaje zaatakowana, więc razem ze swoją armią musi bronić królestwa. W trakcie kampanii będziemy mieli do wykonania zadania, za które możemy otrzymywać zasoby do tworzenia nowych kart. Większość walk ma być rozgrywany przy użyciu tradycyjnych zasad Gwinta, ale twórcy szykują się też niestandardowe potyczki.

[you tube=lEzkqDhLIxE]

Dodatek ma zadebiutować jeszcze w tym roku. To dość ciekawe podejście polskiego studia, bowiem gra wciąż nie wyszła z fazy beta. Kiedy to nastąpi? Tego nie wiadomo. CD Projekt RED cały czas utrzymuje, że pełna wersja Gwinta pojawi się w momencie, w którym będzie gotowa, a to oznacza ostateczne szlify i długie, wyczerpujące testy.

Źródło: Tom’s Hardware

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię