Strona głównaWiadomościHardwareIntel Core i5-11400 testy po zdjęciu IHS i zdjęcia termowizyjne rdzeni podczas...

Intel Core i5-11400 testy po zdjęciu IHS i zdjęcia termowizyjne rdzeni podczas pracy

Procesor Intel Core i5-11400 został wybrany do bardzo ciekawego eksperymentu. Użytkownik Fritzchens Fritz postanowił zdjąć pokrywę IHS z wyżej wymienionego procesora i poddać go serii testów.

Testowany procesor został poświęcony na ołtarzu nauki, by zaobserwować, w jaki sposób pracują poszczególne rdzenie plus, jaki jest ich układ na płytce krzemowej.

Przed testami procesor został odpowiednio przygotowany, a dokładniej mówiąc, IHS został zdjęty z rdzenia procesora i by uruchomić system operacyjny na rdzeniu została położona miedziana płytka, która miała za zadanie chłodzenie procesora w trakcie uruchamiania. Dodatkowo taktowanie procesora zostało obniżone do 800 MHz. Po załadowaniu się Windowsa miedziana płytka została usunięta i Fritz przystąpił do testów. Po kolei uruchamiał oprogramowanie Prime 95 i przypisywał pojedyncze rdzenie do obliczeń, żeby zobaczyć jak nagrzewają się rdzenie. Następnie uruchomi benchmark Cinebench R15 i mogliśmy zobaczyć jak pracują poszczególne rdzenie. do tego posłużył się kamerą termowizyjną.

Niestety w trakcie tych testów procesor wyzionął ducha. Na całe szczęście jeszcze potem można było zrobić kilka świetnych zdjęć procesora, ze zbliżeniem na budowę rdzeni i pozostałych sekcji procesora.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię