Strona głównaWiadomościHardwareIntel Core i7-10700K z Turbo Boost aż do 5,3 GHz?

Intel Core i7-10700K z Turbo Boost aż do 5,3 GHz?

W tym czeka nas kolejna odsłona walki na rynku procesorów, która w ostatnich miesiącach jest niezwykle ciekawa. W końcu AMD dorównuje Intelowi, co z kolei zmusza Niebieskich do wytężonych starań. Może mieć do odzwierciedlenie w imponującym taktowaniu w trybie Turbo Boost.

W tym roku na rynku powinny zadebiutować procesory AMD Ryzen 4000 oraz Intel Comet Lake-S. Obie premiery zapowiadają się bardzo ciekawie, ale nie ulega wątpliwości, że w tym momencie to Niebiescy zdają się mieć twardszy orzech do zgryzienia. Najwyraźniej chcą walczyć między innymi wysokimi taktowaniami.

TUM_APISAK bazie programu Futuremark SystemInfo znalazł informacje na temat procesora Intel Core i7-10700K. Wygląda na to, że będzie on wyposażony w 8 fizycznych rdzeni z obsługą 16 wątków. Do tego dochodzi 16 MB pamięci cache L3 oraz zegar bazowy na poziomie 3,8 GHz. Szczególnie ciekawie zapowiada się jednak tryb Turbo Boost, w którym CPU ma osiągać wartość nawet 5,3 GHz. To o 300 MHz więcej niż w Core i9-9900K. Między innymi z tego powodu TDP procesora zostanie podniesione z 95 do 125 W.

Czy to wystarczy, aby skutecznie walczyć z AMD?

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię