Advertisement
Strona głównaWiadomościHardwareIntel Core i9-10900K - jak twierdzi Intel, nowy, najszybszy procesor gamingowy na...

Intel Core i9-10900K – jak twierdzi Intel, nowy, najszybszy procesor gamingowy na świecie

Dziś Intel prezentuje nowe procesory linii Intel Core 10 generacji z serii S. Jednym z wprowadzonych dzisiaj modeli jest Intel Core i9-10900K, opisywany przez Intela jako najszybszy na świecie procesor gamingowy.

Jego parametry i cechy charakterystyczne to między innymi 10 rdzeni i 20 wątków, taktowanie na poziomie 5,3 GHz oraz współpraca z pamięciami DDR4 2933 MHz. Poza tym ułatwiono w nim podkręcanie i usprawniono korzystanie z wielu aplikacji na raz.

Zastosowana w nim technologia Intel Turbo Boost Max 3.0 optymalizuje wydajność przy mniej wymagających zadaniach. Inne zalety nowego procesora to między innymi do 187 klatek na sekundę przy streamowaniu, edycja wideo przyspieszona o około 12 procent, a ogólna wydajność systemu – nawet do 31 procent.

Zobacz: AMD w 2022 roku obsłuży pamięci DDR5. Intel jeszcze szybciej

Technologie zastosowane w nowych procesorach Intela to między innymi Thermal Velocity Boost – zwiększenie wydajności w zależności od liczby aktywnych rdzeni, Intel Hyperthreading, szersze możliwości podkręcania pamięci, kontroler Ethernet i225, który daje nawet dwukrotnie zwiększenie transmisji danych, oraz moduł Intel Wi-Fi AX201 z dużą szybkością reakcji w trakcie grania.

Nowe procesory mają być dostępne od maja.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię