Strona głównaWiadomościHardwareIntel Core i9-11900K oraz AMD Ryzen7 5700G przetestowane w grach.

Intel Core i9-11900K oraz AMD Ryzen7 5700G przetestowane w grach.

Chiński portal technologiczny przetestował dwa niewydane oficjalnie procesory Intel Core i9-11900K oraz AMD Ryzen7 5700G. Obydwa są próbkami inżynieryjnymi, ale już pierwsze testy pozwalają ocenić zakładaną wydajność.

Desktopowe procesory Intel 11 generacji, to ostatnie procesory Intela produkowane w litografii 14 nm. Producent zadbał, żeby wprowadzana liczba poprawek do tej architektury była jak największa, by procesory te mogły nawiązać równorzędną walkę z konkurencyjnymi procesorami AMD. Zwiększono pojemność pamięci L3 do 16 MB oraz L2 do 4 MB. Częstotliwość, jaką może osiągnąć najnowszy procesor Intela to 5,2 GHz dla pojedynczego rdzenia oraz 4,8 GHz dla wszystkich. W odróżnieniu od 10 generacji najnowszy procesor Intela został pozbawiony dwóch rdzeni i czterech wątków, dostępne mamy 8 rdzeni i 16 wątków. Oczywiście procesor korzysta ze wszystkich trybów turbo, jakie aktualnie oferuje Intel w tym Thermal Velocity Boost, który dodatkowo podnosi taktowanie poszczególnych rdzeni o 100 MHz.

Cały materiał jest w języku chińskim, ale można włączyć angielskie napisy.

Jak te wszystkie zabiegi Intela wpłynęły na wydajność sampla testowego. Przyniosły wzrost wydajności w testach syntetycznych jak Cinebench czy V-RAY, ale ostatecznie w grach najnowszy procesor Intela musiał uznać wyższość AMD Ryzen 7 5800X, co jest lekkim zaskoczeniem i trochę rozczarowaniem, ale jak podkreśliła prezenterka, te wyniki nie są ostateczne, ponieważ tego typu sample, obarczone są szeregiem błędów, które mogą wpływać na końcową wydajność. Zostało to zademonstrowane pod koniec materiału wideo. Liczba oraz różnorodność błędów, jakie towarzyszyło testom była porażająco wysoka.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię