Strona głównaWiadomościIntel Core i9-9900K na zdjęciu – potwierdza się lutowany IHS

Intel Core i9-9900K na zdjęciu – potwierdza się lutowany IHS

Wkrótce zadebiutują nowe procesory Intel Core 9. generacji. Najwydajniejszą konstrukcją ma być Core i9-9900K, który – według plotek – ma mieć lutowany IHS. Teraz potwierdziło się to za sprawą zdjęcia opublikowanego przez serwis XFastest.

Na fotografii możemy zobaczyć procesor Intel Core i9-9900K po oskalpowaniu. Wyraźnie widać na nim lutowany IHS, który dużo lepiej sprawdza się w porównaniu do pasty termoprzewodzącej. Niestety, Intel od dawna nie korzystał z tego rozwiązania, prawdopodobnie chcą ograniczyć ceny procesorów. Dlaczego zdecydował się na powrót do lutowanego rozpraszacza ciepła?

Tego na ten moment nie wiemy. Wiemy natomiast, że lutowany IHS to mniejsze temperatury, a tym samym wyższy potencjał do pokręcania. Z drugiej strony 9. generacja układów Intel Core może być droższa. Już teraz pojawiają się doniesienia, według których Core i9-9900K ma kosztować sporo ponad 2000 złotych. Jeśli to się potwierdzi, to hardcore’owi gracze będą mieli problem. Nie tylko podrożały karty graficzne Nvidia GeForce, ale też trzeba będzie zapłacić więcej za nowe procesory.

Dobra informacja jest taka, że Core i7-9700K i Core i5-9600K też mają mieć lutowany IHS.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceXFastest
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię