Strona głównaWiadomościHardwareIntel i Microsoft zbadały jakie laptopy mamy, a jakie chcielibyśmy mieć. Wyniki...

Intel i Microsoft zbadały jakie laptopy mamy, a jakie chcielibyśmy mieć. Wyniki są dość zaskakujące.

Jednym z plusów bycia redaktorem portalu gamingowego jest możliwość brania udziału w konferencjach prasowych producentów sprzętu i oprogramowania. Podczas jednej z nich dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat posiadaczy laptopów gamingowych i trendów na rynku. Wyniki badania są zaskakujące.

Niedawno mieliśmy okazję wziąć udział w spotkaniu zorganizowanym przez agencję badawczą Nielsen, podczas którego zostały przedstawione wyniki badań przeprowadzonych w ramach kampanii Intela, Microsoftu i producentów sprzętu. Jego celem było przekonanie graczy oraz użytkowników laptopów do zerwania ze starymi przyzwyczajeniami i pokonanie lęku przed nową technologią.

W większości mamy stare laptopy

W badaniach wzięło udział ponad 1500 właścicieli laptopów. Okazuje się, że wśród nich zaledwie 14% korzysta z laptopa gamingowego. Większość, bo aż 84% stanowią klasyczne laptopy. Biorąc pod uwagę, średnią cenę po jakiej został zakupiony laptop nie mamy się co dziwić, że jest tak słabo. Posiadacze laptopów, na obecnie posiadany sprzęt, wydali 2420 złotych, a sam laptop jest starszy niż 4 lata.

38% badanych narzeka na krótki czas pracy baterii swojego laptopa wynoszący od 1 do 3 godzin. Wśród procesorów dominuje Intel, w który wyposażonych jest aż 93% komputerów przenośnych. Z kolei Microsoft Office pomimo, że nie jest darmowy jest najczęściej wybieranym pakietem biurowym. Aż 96% badanych z niego korzysta.

Dlaczego nie zmieniamy swoich laptopów?

Pomimo tego, że większość z użytkowników chciałby zamienić swojego laptopa na nowszy model, to jednak nadal się powstrzymuje. Skąd te obawy? Według respondentów największym problem okazuje się przenoszenie plików i danych pomiędzy urządzeniami. Na drugim miejscu obawiamy się tego, że będzie ciężko przyzwyczaić się do nowego sprzętu. To powoduje, że wolimy narzekać na krótką pracę baterii, ale trwać przy swoim starym laptopie. Zaledwie 22%  użytkowników deklaruje chęć zmiany komputera w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Czego w takim razie chcemy?

W momencie gdy już dokładnie przemyślimy zakup i przełamiemy strach przed zmianą, jesteśmy skłonni wydać średnio 2280 złotych na nowego laptopa. W tej kwocie oczekujemy, że nasz nowy sprzęt będzie pracował długo na jednym ładowaniu oraz pozwoli na bezproblemowe działanie przez długie lata. Zaledwie 4% badanych na nowego laptopa jest skłonnych wydać ponad 5 tys. złotych.

Najbardziej popularną przekątną ekranu jaką preferują badani jest od 14,1 do 16 cali. Chęć zakupu modelu o przekątnej w tym zakresie wskazało aż 49% badanych. Z kolei najbardziej preferowany czas pracy na jednym ładowaniu to od 4 do 6 godzin.

Skąd czerpiemy wiedzę na temat sprzętu?

Za najbardziej wiarygodne źródła informacji na temat sprzętu uważamy opinie innych użytkowników w Internecie. Na drugim miejscu znalazł się opis produktu na stronie sklepu. Zaledwie 5% badanych jako wiarygodne źródło informacji uważa Blogerów i YouTuberów technologicznych.

Jaki powinien być nowy laptop?

Aż 60% badanych jako najważniejsza cecha nowego sprzętu wskazało jego niezawodność. Drugim atrybutem wskazanym przez respondentów była wytrzymałość na długie lata. Wygląd laptopa ma znaczenie tylko dla 17% badanych.

A Wy jakie laptopy posiadacie? Panujecie coś zmieniać? Ile chcielibyście wydać? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię