Strona głównaWiadomościIntel niedługo zaprezentuje odświeżoną serię K Coffee Lake

Intel niedługo zaprezentuje odświeżoną serię K Coffee Lake

Intel zdecydował się na odświeżenie portfolio procesorów Coffee Lake serii K. Prawdopodobnie zostaną one wyposażone w lutowane rozpraszacze ciepła.

Według informacji pochodzących od niemieckiego handlowca, odświeżona wersja serii K powinna zostać ujawniona 1 sierpnia 2018. Nowa wersja procesorów zostanie wyposażona w heatspredy. Ich zastosowanie ma pomóc w lepszym odprowadzaniu ciepła z procesora zwłaszcza przy wyższych częstotliwościach pracy zegara.

Anonimowy informator twierdzi, że otrzymał do testowania nowy 6-rdzeniowy procesor z lutowanymi rozparzaczami ciepła, który nie jest dostępny jeszcze na rynku. CPU-Z najprawdopodobniej mylnie rozpoznaje go jednak jako Intel Core i7-8086K z podniesionym taktowaniem do 5,5 GHz.

Powyższe rewelacje należy traktować jako plotka, nie są one w żaden sposób potwierdzone przez Intela. Czy jest to prawda przekonamy się 1 sierpnia.

A skoro został poruszony temat Intela to premiera modeli 10 nm jest opóźniona. Wyciekła jednak roadmapa Intela. Według niej Procesory 10 nm trafią na rynek w 2020 roku.

Poniżej udostępniony plik niestety w kiepskiej jakości:

Jak sądzicie czy lutowane rozpraszacze ciepła sprawdzą się na odświeżonych procesorach?

Źródło: segmentnext

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię