Strona głównaWiadomościIntel potwierdza – dedykowane karty graficzne w 2020 roku

Intel potwierdza – dedykowane karty graficzne w 2020 roku

Już od wielu tygodni, a nawet miesięcy mówi się o tym, że Intel szykuje własne, dedykowane karty graficzne. Teraz mamy co do tego już pewność za sprawą opublikowanego wideo. Producent procesorów chce konkurować z Nvidią oraz AMD. 

Na Twitterze pojawiło się nowe konto o nazwie Intel Graphics. Póki co nie zostało ono zweryfikowane, więc nie mamy pełnej pewności co do autentyczności, ale podobno jest to prawdziwe konto Intela. Zresztą pojawiło się na nim ciekawe wideo, które wylicza wszystkie zasługi firmy dla rynku graficznego i jednocześnie zapowiada modele dedykowane. Te mają zadebiutować w 2020 roku, co jest zgodne z wcześniejszymi plotkami. 

Przed Intelem z pewnością bardzo trudne zadanie. Co prawda w nowym oddziale zatrudniono dobrych specjalistów od kart graficznych, ale to wciąż wejście na zupełnie nowy rynek. Może Intel, za sprawą zintegrowanych GPU, jest największym producentem kart graficznych na świecie, ale modele dedykowane to zupełnie inna para kaloszy. Kluczowe jest nie tylko stworzenie dobrego hardware’u, ale przede wszystkim opracowanie zoptymalizowanych sterowników. Nie wiem, czy wiedzieliście, ale Nvidia zatrudnia więcej speców od oprogramowania niż inżynierów. 

Wbrew pozorom do 2020 roku nie zostało wiele czasu. Intel ma mniej więcej 2 lata, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Oby się udało, bo Nvidia cały czas nie czuje wielkiej presji ze strony AMD. Może nowy konkurent nieco popsuje im szyki.

Źródło: Tom’s Hardware

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię