Strona głównaWiadomościHardwareIntel zapowiada procesory Meteo Lake wykonane w litografii 7 nm w 2023...

Intel zapowiada procesory Meteo Lake wykonane w litografii 7 nm w 2023 roku

Intel CEO Pat Gelsinger ogłosił, że prace nad projektowaniem architektury Meteor Lake dobiegną końca pod koniec tego roku, a gotowe procesory wykonane w litografii mają trafić do użytkowników w 2023 roku.

Świeżo wybrany CEO Intela Pat Gelsinger, na ostatniej prezentacji Intela podzielił się z widzami, kilkoma bardzo interesującymi faktami, które będą definiować firmę Intel przez najbliższe kilka lat.

Informacja, która najbardziej ucieszy graczy to to, że Intel zapowiedział swoje plany do procesorów wykonanych w litografii 7nm i podał przybliżony termin ich dostępności. Co więcej, dowiedzieliśmy się, że ich budowa będzie odbiegała od aktualnie przyjętych standardów budowy procesorów. Najnowsze procesory Intela mają nadal wspierać rozszerzenia x86, a sam rdzeń ma mieć strukturę nachodzących na siebie płytek. Dodatkowo poszczególne elementy procesorów Intela, będą wykonywane przy pomocy różnych technik fabrykacji Foveros w tym różnych procesów litograficznych, ale jak podkreśla CEO sam rdzeń obliczeniowy ma być wykonany w 7 nm.

Procesory Meteor Lake zostały zapowiedziane na rok 2023 zaraz po procesorach Raptor Lake i Alder Lake.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceintel.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię