Strona głównaWiadomościIntel zaprezentował pierwsze procesory Gemini Lake - Pentium Silver i Celeron

Intel zaprezentował pierwsze procesory Gemini Lake – Pentium Silver i Celeron

Portfolio Intela poszerzyło się o nowe procesory Gemini Lake. Do oferty producenta dołączyły trzy modele dla desktopów i trzy do notebooków.

Seria Gemini Lake to układy Pentium Silver oraz Celeron. Oferują one przede wszystkim niski pobór energii. TDP wszystkich procesorów wynosi zaledwie 10 W, co jest dobrym wynikiem, patrząc na ich specyfikację. W sumie portfolio powiększyło się o sześć modeli – trzy dla desktopów i trzy dla laptopów.

Z myślą o komputerach stacjonarnych powstały modele: Pentium J5005 (do 2,8 GHz), Celeron J4105 (do 2,5 GHz) oraz Celeron J4005 (do 2,7 GHz). Pierwsze dwa mają po cztery rdzenie, a trzeci już tylko dwa. Żaden z układów nie obsługuje Hyper-Threadingu, więc otrzymujemy obsługę tylu wątków, ile jest fizycznych rdzeni. Chipsety współpracują z dwukanałowymi pamięciami DDR4 i LPDDR4 o taktowaniu do 2400 MHz. Mają 4 MB pamięci cache.

Jeśli chodzi o modele mobilne, to w przypadku otrzymujemy: Pentiuma N5000 (do 2,7 GHz), Celerona N4100 (do 2,4 GHz) oraz Celerona N4000 (do 2,6 GHz). Te procesory również mają cztery, cztery i dwa rdzenie, 4 MB pamięci cache i obsługują dwukanałowe pamięci DDR4 i LPDDR4 2400 MHz. Rekomendowane ceny wszystkich układów (desktopowych i mobilnych) nie przekraczają kwoty 161 dolarów.

Źródło: Intel

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię