Strona głównaWiadomościAsus ROG RX Vega 56 Strix Gaming OC - poznaliśmy specyfikację

Asus ROG RX Vega 56 Strix Gaming OC – poznaliśmy specyfikację

Na oficjalnej stronie Asusa pojawiła się nowa karta graficzna. Asus ROG RX Vega 56 Strix Gaming OC, bo tak właśnie się nazywa, to model z fabrycznie podkręconymi zegarami. Według producenta oferuje o 10 procent wyższą wydajność niż egzemplarze referencyjne.

Karta działa ze znacznie podwyższonymi zegarami procesora graficznego. Standardowe taktowanie wynosi 1297 MHz, ale w trybie Boost dobija aż do 1573 MHz. Z kolei 8 GB pamięci HBM2 pozostanie na referencyjnym poziomie 800 MHz. Według producenta taka specyfikacja zapewnia o około 10 procent wyższą wydajność w porównaniu z egzemplarzami referencyjnymi. Zostało to zaprezentowane na bardzo ładnym i zmanipulowanym wykresie, na którym wybrano ciekawą skalę.

Asus ROG RX Vega 56 Strix Gaming OC oferuje kilka trybów pracy, np. Silence oraz Gaming. Niestety, producent nie zdradza zbyt wiele na ich temat. Natomiast sporo wiemy o chłodzeniu. To zajmuje 2,5 slota w obudowie komputera. Składa się z dwóch aluminiowych bloków, połączonych rurkami cieplnymi, oraz trzech wentylatorów, które uruchamiają się dopiero przy temperaturze 55 stopni Celsjusza. Według Asusa zapewnia to o 20 procent niższą temperaturę niż w modelach referencyjnych.

Karta do zasilania wymaga dwóch 8-pinowych złączy PCIe. Jeśli chodzi o dostępne wyjścia wideo, to na śledziu znajdziemy jedno DVI-D, dwa HDMI 2.0 oraz dwa DispalyPort 1.4. Nie zapominano o podświetleniu LED zgodny z Asus Aura Sync. Cena póki co nie jest znana.

Źródło: Asus

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię