Wstęp

Strona głównaPoradnikiJak dobrze wybrać myszkę dla gracza?

Jak dobrze wybrać myszkę dla gracza?

Wstęp

W sieci można znaleźć wiele poradników na temat wyboru myszki dla gracza. Niestety, tylko niektóre naprawdę pomagają w wyborze odpowiedniego gryzonia. Wciąż wielu autorów kieruje się błędnymi przesłankami i powiela złe mity. Jak w takim razie wybrać odpowiednią myszkę dla gracza?

Zacznijmy od tego – czy w ogóle potrzebujemy myszek dla graczy? Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta – jeśli grasz w gry (szczególnie multiplayer) to jak najbardziej tak. To tak, jakby zapytać piłkarza, czy woli grać w dobrej jakości korkach, czy wystarczą mu trampki. Niby w tych drugich też się da, ale będzie to trudniejsze i mniej przyjemne. Tak samo jest z myszkami dla graczy. Mają one lepsze sensory, które są bardziej precyzyjne, a przede wszystkim powtarzalne. Taki sam ruch ręką zawsze ma być odwzorowany przesunięciem kursora lub celownika o identyczną liczbę pikseli na ekranie. Dzięki temu użytkownik może sobie wyrobić coś, co nazywa się pamięcią mięśniową. Pozwala ona wykonywać czynności motoryczne bez zastanawiania się na nimi. Przydaje się to szczególnie w grach pokroju Counter-Strike: Global Offensive, gdzie trzeba szybko nacelować na głowę przeciwnika.

Oczywiście nadal da się grać i osiągać dobre rezultaty na zwykłych myszkach biurowych. Na pewno znajdą się tacy, którzy będą podważali zakup gryzonia gamingowego, bo oni nie potrzebowali tego typu sprzętu, a i tak wbili Globala lub Supreme’a. Jest to jak najbardziej możliwe, ale będzie zdecydowanie trudniejsze. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że sama myszka nie sprawi, że ktoś zacznie lepiej grać. To nie działa w ten sposób. Bez wprawy i treningów nawet najlepszy model gryzonia na nic się nie zda.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię