Strona głównaPoradnikiGryJak odblokować skin Ratcheta w Fall Guys?

Jak odblokować skin Ratcheta w Fall Guys?

Do popularnej zręcznościówki Fall Guys trafił właśnie nowy, ograniczony czasowo event. Gracze mają przed sobą kilka zadań, których wykonanie nagradza kosmetycznymi nagrodami. Motywem przewodnim jest Ratchet & Clank: Rift Apart.

Ratchet i Clank w Fall Guys

Fall Guys niemalże od dnia swojej premiery rozeszło się po internecie jako gra ze świetnymi kosmetycznymi przedmiotami. Gracze zaczęli podsyłać propozycje swoich skinów do kolorowych fasolek i twórcy szybko zauważyli, że w skinach drzemie część potencjału gry. Od tego czasu do Fall Guys regularnie trafiały różne crossovery. Weterani mają w swojej szafie skin szpiega z Team Fortress 2, Ninję, a nawet postać z logo G2 Esports, znanej organizacji esportowej.

W przeciwieństwie do wielu innych gier multiplayer, w Fall Guys zdobycie nowych skinów było stosunkowo proste. Sklep wewnątrz gry opiera się o dwie waluty – Kudos, fioletowe punkty, które dostajemy za każdy ukończony mecz oraz korony zdobywane za wygrane mecze, ukończone dzienne dzienne zadania i za niektóre poziomów Battle Passa.

Większość przedmiotów z crossoverów kupowaliśmy za korony. Jest to oczywiście ta trudniejsza do zdobycia waluta, którą wydawać trzeba z rozsądkiem. Doświadczeni gracze mają jednak na tym etapie zapas koron i wydanie 5 czy nawet 10 koron na dwuczęściowy skin nie było większym problemem. Do tej pory crossovery kończyły się w rezultacie szybkim zakupem i wyłączeniem gry. Aż do teraz…

Fall Guys

Po ogłoszeniu ograniczonego czasowo wydarzenia z Ratchet & Clank: Rift Apart Mediatonic Guys poinformowało, że nowe skiny odblokujemy, wykonując specjalne zadania. Event został podzielony na dwie części. Parę dni temu rozpoczęła się pierwsza część, która pozwala na zdobycie skina Ratcheta, a na początku sierpnia ma ruszyć druga, ze skinem Clanka. Zamiast wydawać zebrane przez ostatnie miesiące korony, mamy do wykonania kilka zadań.

 

Jak odblokować nowy skin?

Razem z nowym wydarzeniem otwarto zakładkę Ratchet’s Challenge na górze menu głównego. Po wybraniu tej zakładki zobaczycie krótkiego Battle Passa, który z każdym kolejnym poziomem odblokowuje nowe gadżety związane z Ratchetem. Najpierw dostajemy tło do naszego profilu, potem dwa kolory do fasolki i wreszcie dwuczęściowy skin oraz legendarną emotkę. W przeciwieństwie do standardowego Battle Passa, w Ratchet’s Challenge nie zbieramy doświadczenia, tylko specjalne punkty, które dostajemy za wykonywanie zadań.

Pełna lista 10 zadań znajduje się w tej samej zakładce, pod Battle Passem. Po skończonym meczu możecie zajrzeć do menu i śledzić swój postęp w poszczególnych wyzwaniach. Jeżeli chcecie odblokować wszystkie nagrody, razem z ostatnią, legendarną emotką, trzeba wykonać wszystkie 10 zadań.

Fall Guys

Na całe szczęście większość z nich jest stosunkowo prosta i nie wymaga wykonywania jakichś bardzo sytuacyjnych wyzwań. Zadania pokroju dive’owania czy osiągnięcia wyższej rundy w meczu wykonacie naturalnie, podczas zdobywania medali do pozostałych wyzwań. Najbardziej czasochłonne jest ukończenie 10 rund survival. Bywają mecze, kiedy trafiamy na tylko jedną mapę tego rodzaju i jeżeli akurat zabraknie nam szczęścia, odpadniemy i nie dostaniemy progresu do zadania. Poza tym trzeba zwrócić uwagę, żeby grać nowy tryb Squad Duos Show. Dwa zadania wymagają gry w tym trybie.

Na wykonanie wszystkich dziesięciu wyzwań macie czas do 2 sierpnia, do godziny 7:00 polskiego czasu. Według ogłoszeń Mediatonic oraz PlayStation, niedługo po Ratchet’s Challenge powinien wystartować Clank’s Challenge, który pozwoli odblokować drugi skin.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię