Strona głównaPoradnikiGryJak szybko wylevelować Battle Pass w Fall Guys?

Jak szybko wylevelować Battle Pass w Fall Guys?

Trzeci sezon Fall Guys powoli zbliża się ku końcowi. Razem z nowymi mapami oraz skinami do gry trafił oczywiście Battle Pass. Postanowiliśmy zebrać dla Was kilka wskazówek, które warto mieć na uwadze, wbijając maksymalny poziom karnetu sezonowego.

Im wyższy poziom, tym więcej wymaganego doświadczenia

Wiele Battle Passów z różnych gier multiplayer przyzwyczaiło nas do stałej liczby punktów doświadczenia na każdym poziomie karnetu. Tak to wygląda chociażby w przypadku Call of Duty: Black Ops Cold War, gdzie wszystkie poziomy wymagają dokładnie tej samej liczby XP.

Fall Guys

W Fall Guys sytuacja wygląda nieco inaczej. Połowa Battle Passa przypada mniej więcej na poziom 32. Pierwsze levele idą więc stosunkowo szybko. W jeden wieczór można śmiało przebrnąć przez kilkanaście poziomów i grind odczuć dopiero w drugiej lub trzeciej dziesiątce. Planując levelowanie Battle Passa, miejcie na uwadze fakt, że przejście z poziomu 38 na 39 zajmie znacznie więcej czasu niż z 12 na 13.

 

Regularność kluczem do sukcesu

Liczbę punktów doświadczenia zdobywanych po zakończeniu każdego meczu dyktują przede wszystkim wasze osiągnięcia oraz aktywności, w których braliście udział. Każdy z trybów, wyścig, survival czy runda drużynowa, ma konkretną liczbę XP przypisaną do poszczególnych medali.

Zwycięstwo gwarantuje oczywiście najwięcej doświadczenia. Srebro przyznawane jest za ukończenie gry w najlepszych 20%, brąz za najlepsze 50%, a różowy medal dostaje cała reszta. Im lepszy medal, tym więcej XP. Sądząc po liczbie graczy, która pod koniec każdego wyścigu stoi przed linią mety i przeszkadza swoim rywalom, nie wie o tym zbyt wiele osób. Wysokie pozycje gwarantują sporo punktów doświadczenia i znacząco przyspieszają progres Battle Passa.

Image

Dodatkowo dostajemy również konkretną liczbę XP za awansowanie do każdej kolejnej rundy. Zazwyczaj jest ich cztery lub pięć, chociaż osobiście grałem też mecz, gdzie finał odbył się dopiero w siódmej rundzie. Awans zapewnia drobną dawkę XP i daje szanse na zdobycie kolejnych medali, więc celowe odpadanie w pierwszej czy drugiej rundzie nie jest zbyt efektywne.

Ponad 200 punktów doświadczenia gwarantuje oczywiście zwycięstwo. Biorąc pod uwagę większość finałów oraz liczbę przeciwników, ciężko oczekiwać jednak, żeby każdy wasz mecz kończył się zdobyciem korony. Prędkość wbijania Battle Passa zależna jest jednak głównie od umiejętności gracza. Trzeba więc zacisnąć zęby, poznać mapy i nabrać doświadczenia. W przeciwieństwie do Call of Duty czy Fortnite’a, czas spędzony w grze nie ma znaczenia we wbijaniu karnetu. Gra nie posiada też żadnych zadań dziennych czy tygodniowych przyspieszających progres.

 

Podwójne doświadczenie i tygodniowe playlisty

Szybkie reagowanie na aktualizacje gry często mogą okazać się również sposobem na zarobienie dodatkowych punktów XP. Podwójne doświadczenie to dla deweloperów przepis na błyskawiczne zwiększenie populacji swoich serwerów. Mediatonic zdarzało się już robić kilka weekendów, kiedy zdobywany podczas meczów Fame liczy się podwójnie. Levelowanie Battle Passa jest wtedy dużo prostsze i może wielu graczom pozwolić szybko nadrobić stracone tygodnie.

Fall Guys

Warto zwracać również uwagę na zmieniające się w czwartki show. W każdym tygodniu oprócz zwykłej playlisty pojawia się również show tematyczne. Czasami jest to Fruit Chute, gdzie podczas gry przeszkadzają owoce, innym razem jest to sam Hex-A-Gon, a jeszcze kolejnym playlista pozbawiona trybów drużynowych.

W niektórych tygodniach możecie uniknąć w ten sposób uczestniczenia w tych najbardziej losowych trybach. Najlepszym źródłem doświadczenia są bez wątpienia wyścigi. Macie w nich największy wpływ na zwycięstwo, a wysokie pozycje gwarantują więcej XP niż w trybach drużynowych czy survivalu.

 

Skróty, strategie i ułatwienia

Przepis na szybkie levelowanie w Fall Guys jest bardzo prosty – trzeba po prostu nauczyć się grać. Na całe szczęście w grze nie ma żadnych trybów rankingowych czy skill-based matchmakingu. Regularnie będziecie więc trafiać na słabych graczy albo osoby, które nie do końca rozumieją, na czym polega Fall Guys. Znajomość mapy oraz nauczenie się kilku skrótów często okazuje się więc gwarancją miejsca w najlepszych 20%. Warto to wykorzystać.

Najszybszym sposobem na poznanie taktyk na poszczególne rundy jest po prostu oglądanie streamów. Kategoria Fall Guys na Twitchu ma się bardzo dobrze i regularnie streamują tam osoby, którzy w pełni poświęcili się battle royale Mediatonic. Mają na swoim koncie kilka tysięcy zwycięstw i opanowali strategie na większość trybów.

Do obiadu czy kolacji warto więc włączyć czasami któregoś z doświadczonych streamerów i popatrzeć, jak radzą sobie z wyścigami czy finałowymi rundami. Niektóre skróty są niemalże gwarancją zwycięstwa w słabszych lobby. Najlepszym tego przykładem jest nowe Freezy Peeks. Kluczem do sukcesu na tej mapie jest po prostu nauczenie się przeskakiwania pomiędzy pułapkami w końcowej części mapy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię