Advertisement
Strona głównaPoradnikiGryJak zwrócić grę na Steam, GOG, Epic Games Store i odzyskać pieniądze

Jak zwrócić grę na Steam, GOG, Epic Games Store i odzyskać pieniądze

Każdy z nas dokonał kiedyś nieudanego zakupu, z którego nie jest zadowolony. Na szczęście zarówno Steam, GOG jak i Epic Games Store umożliwiają zwrot gry i odzyskanie pieniędzy. Zobacz krok po kroku jak to zrobić.

Zdarza się, że szumnie zapowiadana gra, nie spełnia naszych oczekiwań. Może okazać się też, że na naszym komputerze gra nie działa lub działa źle. Pojawia się wtedy wewnętrzny ból z powodu źle wydanych pieniędzy, które można było lepiej spożytkować. Na szczęście platformy cyfrowej dystrybucji gier umożliwiają zwrot zakupu i odzyskanie pieniędzy. Poniżej omówimy zasady zwrotu oraz instrukcje jak oddać grę.

W sieci mamy dostępnych kilka wielkich platform cyfrowej dystrybucji gier, jednak skupimy się na tych najpopularniejszych. Dzisiaj pokażę Wam jak zwrócić grę i odzyskać pieniądze na Steam, GOG oraz Epic Games Store. Każda z tych platform umożliwia zwrot, jednak zasady są różne.

Jak zwrócić grę na Steam?

Platforma Steam umożliwia zwrot zakupionej gry w ciągu 14 dni od daty zakupu, pod warunkiem, że gra była uruchomiona maksymalnie dwie godziny. Jeżeli te warunku są spełnione możemy zawnioskować o zwrot pieniędzy. Dotyczy to również gier zakupionych jako prezent dla innych osób.

Zwrotowi na Steam nie podlegają zakupy w aplikacji oraz niektóre DLC.

Steam bardzo rygorystycznie podchodzi do tych zasad, więc nie można dokonać zwrotu gier zakupionych dawniej niż 14 dni temu, lub jeżeli przekroczyliśmy czas gry ponad 2 regulaminowe 2 godziny. Jeżeli te zasady zostały zachowane, a nadal nie możesz dokonać zwrotu zgodnie z poniższą procedurą skontaktuj się z pomocą techniczną Steam.

Polityka zwrotów gier na Steam.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy na Steam?

Przejdź do strony pomocy technicznej Steam i zaloguj się na swoje konto Steam:

Steam Jak Zwrócić Grę

Następnie kliknij w grę, którą Chcesz zwrócić. W kolejnym oknie wybierz Przypadkowy zakup lub inną z opcji, która sprawia, że Chcesz dokonać zwrotu:

Steam Jak Zwrócić Grę

W następnym oknie wybierz Chcę otrzymać zwrot pieniędzy:

Steam Jak Zwrócić Grę

Następnie z listy rozwijanej wybierz metodę zwrotu pieniędzy:

Steam Jak Zwrócić Grę

W kolejnym kroku możesz dodać uwagi z uzasadnieniem zwrotu i kliknąć Wyślij zgłoszenie:

Steam Jak Zwrócić Grę

Na koniec wyświetli się okno z potwierdzaniem złożenia dyspozycji zwrotu:

Steam Jak Zwrócić Grę

Rozpatrzenie prośby o zwrot może potrwać do siedmiu dni. Po zatwierdzeniu zwrotu przez pracownika Steam gra zniknie z biblioteki, a pieniądze zostaną oddane zgodnie z wybraną metodą. Co ważne, środki na Twoim koncie mogą pojawić się dopiero po kilku dniach. Wszystkie osiągnięcia zdobyte w grze pozostaną na stronie społeczności Steam.

Jak zwrócić grę na Epic Games Store?

Epic Games Store podobnie jak Steam umożliwia zwrot gry w ciągu 14 dni od daty zakupu, o ile nie grałeś dłużej niż 2 godziny. Można dokonać zwrotu wszystkich zamówionych gier w przedsprzedaży, ale nie obejmuje to płatnego wczesnego dostępu lub zakupów wersji beta, które podlegają ograniczeniom.

Epic zwraca pieniądze za niektóre zakupy w grze oraz DLC związane z grą, o ile zostały zakupione w Epic Store, a użytkownik nie użył, nie zmodyfikował ani nie przesłał żadnego z elementów gry.

Przedmioty takie jak skórki postaci, waluta w grze lub przedmioty eksploatacyjne, które zużywają się – nie podlegają zwrotowi. Epic wyraźnie zaznacza przedmioty, których nie można zwrócić po zakupie.

Zobacz: GTA Online – poradnik dla początkujących. Jak zarabiać pieniądze?

Jak uzyskać zwrot pieniędzy na Epic Games Store?

Wejdź na stronę sklepu Epic Games Store. Następnie najedź kursorem na swój login w prawym górnym rogu ekranu i z listy wybierz Konto:

Następnie przejdź do zakładki Transakcje:

Na liście kliknij w grę, którą chcesz zwrócić i kliknij Zwrot (w tym przypadku nie jest on dostępny) i postępuj zgodnie z komunikatami dostępnymi na ekranie:

W przypadku gdy pod grą nie ma przycisku Zwrot lub gra nie jest dostępna na liście należy skontaktować się z pomocą techniczną Epic. W tym celu przejdź na strone pomocy i kliknij Skontaktuj się z nami:

Skorzystaj z formularza z prośbą o zwrot pieniędzy. Przedstawiciel Epic prześle wtedy e-mail z dalszymi instrukcjami:

Po zwróceniu środków gra zostanie usunięta z biblioteki. Pieniądze za grę zostaną zwrócone tą samą metodą jaką zostały wpłacone.

Jak zwrócić grę na GOG?

GOG oferuje pełny zwrot pieniędzy za gry zakupione w ciągu ostatnich 30 dni. Niezależnie od tego czy zostały pobrane, zainstalowane i czy w nie grałeś. Dotyczy to również:

  • Gry w fazie rozwoju, czyli we wczesnym dostępie i płatnych wersji beta;
  • Przedsprzedaży, w tym 30 dni po premierze;
  • Gier przekazanych w prezencie. Jeśli wyślesz prezent komuś, to masz prawo do zwrotu pieniędzy, ale to obdarowany musi zainicjować prośbę o zwrot pieniędzy.

Zwrotowi nie podlegają Wirtualne Dobra czyli zakupy w grze i DLC.

Pełną treść polityki zwrotów na GOG możesz przeczytać TUTAJ.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy na GOG?

Polityka zwrotów GOG jest najbardziej przyjazna użytkownikowi ze wszystkich platform. Jednak to powoduje, że powstała dziwna luka, która może powodować nadużycia. Dlatego nie zwracajcie gier gdy faktycznie tego nie potrzebujecie. GOG sprzedaje gry bez DRM co oznacza, że po zakupie grę można pobrać na komputer, a GOG nie ma możliwości usunięcia plików z dysku użytkownika.

W związku z tym prośby o zwrot pieniędzy za zakupioną grę muszą zostać przesłane do pomocy technicznej GOG i podlegają zatwierdzeniu. O zwrot pieniędzy można ubiegać się również w przypadku problemów technicznych z grą, których nie można rozwiązać.

Po zatwierdzeniu wniosku gra zostanie usunięta z biblioteki GOG. Środki zostaną odesłane wybraną przez nas metodą.Co ważne, GOG nie może odesłać środków do niektórych instytucji finansowych. Pieniądze trafią wtedy na Twoje konto w sklepie i będzie można je wykorzystać na zakup innej gry.

Masz inne pytania? Koniecznie zajrzyj do naszych poradników.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię