Wstęp

Strona głównaPoradnikiHardwareJaki komputer kupić? Polecane zestawy PC - maj 2020

Jaki komputer kupić? Polecane zestawy PC – maj 2020

Wstęp

Nie oszukujmy się – maj 2020 roku to prawdopodobnie nie jest najlepszy miesiąc na zakup komputera. Pandemia koronawirusa sprawiła, że ceny podzespołów znacząco wzrosły i poszczególne zestawy podrożały nawet o kilkaset złotych. Jednak są tacy, którzy nie chcą lub nie mogą dłużej czekać. Dla nich przygotowaliśmy kolejne zestawy.

Nic się nie zmieniło w naszym  podejściu do budowania zestawów komputerowych. Nadal najważniejszym kryterium jest dla nas wydajność w grach. Z tego powodu niektóre decyzje mogą się wydawać kontrowersyjne, ale czasami wolimy postawić mocniejszą kartę  graficzną nad mocniejszym procesorem.

W każdym z komputerów w miarę możliwości staramy się oferować też dyski SSD, przynajmniej w wersji SATA. Dzisiaj napędy HDD to już przeżytek i wkrótce odejdą prawdopodobnie do lamusa. W zestawach nie znajdziecie za to coolerów do CPU, bo w większości wypadków wystarczą stockowe. Jeśli takiego nie ma w zestawie, to wtedy pojawia się na liście. Nie proponujemy też obudów, bo te najlepiej wybrać sobie samemu. Za to zarówno coolery, jak i obudowy proponujemy na końcu.

W tym miesiącu w wielu przypadkach znacząco przekraczamy ustalony budżet. Powód jest prosty – nie chcemy oferować byle czego, byle tylko zmieścić się w zakładanej kwocie. Wychodzimy z założenia, że lepiej dopłacić 200 czy nawet 300 zł i mieć dużo lepszy zestaw. Poza tym pandemia koronawirusa sprawiła, że ceny podzespołów znacząco wzrosły, więc zmieszczenie się w budżecie jest dodatkowo utrudnione. Mamy nadzieję, że nam to wybaczycie!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

    • Wystarczy przejrzeć testy procesora. Różnica w porównaniu z Ryzen 7 3700 są rzędu 3-5 klatek na sekundę. To nieprawda, że Ryzen 5 3600 będzie wąskim gardłem dla takiej karty 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię