Wstęp

Strona głównaPoradnikiHardwareJaki komputer kupić? Polecane zestawy PC - grudzień 2020

Jaki komputer kupić? Polecane zestawy PC – grudzień 2020

Wstęp

Grudzień to okres sprawiania sobie i innym prezentów, bardzo często decydujemy się na zakup, jakich komponentów do komputera lub całych zestawów. Niestety w tym roku zakupy grudniowe to bardzo ponury żart.

Składając dla was polecane zestawy komputerowe, staramy się być możliwie jak najbardziej na bieżąco z dostępną ofertą poszczególnych komponentów komputerowych. Co więcej, staramy się wybierać takie komponenty, które sami zamontowalibyśmy w naszych prywatnych komputerach. Dlatego, sporadycznie polecamy, bardzo drogie wersje poszczególnych komponentów. Ponieważ z reguły ich opłacalność nie jest najwyższa.

Wracając do zestawienia polecanych zestawów na grudzień, to niestety ceny praktycznie wszystkich komponentów uległy wzrostowi. Co więcej, dostępność poszczególnych komponentów jest tak niska, że na nowe karty graficzne Nvidii średni czas oczekiwania to przynajmniej 30 dni, a na nowe karty graficzne AMD, nawet nie można się zapisać. Dodatkowo długi czas oczekiwania na karty graficzne, to nie jest najgorszy z czynników, najgorsze są aktualnie obowiązujące ceny za karty graficzne, które w żaden sposób nie oddają tego, w jakiej cenie zostawały zapowiadane.

Analogicznie przedstawia się sytuacja z dostępnością najnowszych procesorów AMD, które owszem są wydajne, ale ich kupno praktycznie graniczy z cudem, a ceny, w jakich wtedy są dostępne, to jest właśnie ponury żart.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

2 KOMENTARZE

  1. W zestawie Intel (4000zł) płyta Gigabyte B460M D3H nie obsłuży pamięci 3600 MHz, trzeba było by zaopatrzyć się w znacznie droższa płytę na chipsecie Z490 np MSI Z490‑A PRO dlatego też nie ma sensu dopłacać za szybsze pamięci. :]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię