Wstęp

Strona głównaPoradnikiHardwareJaki komputer kupić? Polecane zestawy PC - kwiecień 2021

Jaki komputer kupić? Polecane zestawy PC – kwiecień 2021

Wstęp

Kwiecień to prawie zawsze był dobry miesiąc do kupowania komputera, w tym roku niestety jest inaczej. Ceny za karty graficzne nadal oscylują wokół dwu krotności ceny sugerowanej. Procesory AMD nadal są piekielnie drogie, a jedenasta generacja procesorów Intela, nie przyniosła wzrostu wydajności i ewentualnej obniżki cen procesorów AMD.

Polecane zestawy komputerowe na kwiecień, nie dużo się różnią od tych marcowych, spowodowane jest to, nadal niską dostępnością kart graficznych. Trochę lepiej cenowo prezentują się procesory Intela 10 generacji, które w większości przypadków stały się bardziej opłacalne od procesorów AMD Ryzen 3000. Procesory Ryzen 5000 są ekstremalnie drogie i polecamy je tylko osobom, które koniecznie chcą mieć najwydajniejszy procesor w swoim komputerze.

W kwietniu spodziewamy się, że ceny kart graficznych nadal będą rosły, ponieważ nic nie zapowiada tego, żeby popyt na nie się zmniejszył. Mamy bardzo małą nadzieję, że może pod koniec roku ceny wyhamują i zaczną wracać do wartości sugerowanych przez producentów sprzętu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię