Wstęp

Strona głównaPoradnikiHardwareJaki komputer kupić? Polecane zestawy PC - maj 2021

Jaki komputer kupić? Polecane zestawy PC – maj 2021

Wstęp

Kryzys na rynku komponentów PC trwa nadal w najlepsze. Karty graficzne tylko drożeją i niestety nie spodziewamy się spadku cen w najbliższej przyszłości. Pozostałe komponenty też podrożały, ale nie tak drastycznie, jak karty graficzne.

Tegoroczna majówka była wyjątkowo deszczowa, więc zachęcała do zostania w domu i oddaniu się wirtualnej rozgrywce. Niestety nadal jest to bardzo słaby okres na aktualizację posiadanego komputera.

W polecanych zestawach zastanawialiśmy się, czy by nie dokonać większych zmian. Wymienić procesory Intel z 10 generacji na 11, ale ostatecznie uznaliśmy, że nie ma to żadnego uzasadnienia finansowego, jak i wydajnościowego. Więc pozostaliśmy przy procesorach 10 generacji. Możliwe, że 12 generacja przyniesie zmiany w naszych zestawach, lub cena za 11 generację ulegnie obniżce. Procesory AMD Ryzen 5000 nadal są bardzo drogie i tylko najtańszy z nich Ryzen 5600X ma rację bytu w komputerze dla gracza.

Pamięci RAM też odrobinę podrożały, ale nie jest to jeszcze znaczący wzrost ceny, trzeba poczekać na rozwój sytuacji na rynku pamięci, ponieważ moduły DDR5 zbliżają się dużymi krokami.

Ostatni sukces kryptowaluty ChiaCoin spowodował delikatny wzrost nośników SSD, ale nie był on bardzo duży, więc nie ma jeszcze powodów na poważniejszych narzekań.

Z pozytywnych wiadomości możemy odnotować to, że płyty główne odrobinkę potaniały i można upolować fajną płytę główną w lepszej cenie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

1 KOMENTARZ

  1. Kryzys trwa, a ja zdecydowałem się zakupić gotowy sprzęt od Actiny z możliwością rozbudowy. Tak, bo Actina nie stosuje plomb. Zobaczcie ich najnowszą serię komputerów przy współpracy z Corsair (tej marki nie trzeba przedstawiać). Są rewelacyjne nie tylko pod kątem konfiguracji, zastosowanych podzespołów, ale też wyglądu i warunków gwarancji – dają 36 miesięcy. Czego chcieć więcej…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię