Strona głównaGryAktualnościJapońska policja do rekrutacji używa… Street Fightera

Japońska policja do rekrutacji używa… Street Fightera

Od ogrywania przeciwników w grach rankingowych do walki z przestępczością.

Policja w Osace używa postaci ze Street Fightera jako maskotek do swojej kolejnej kampanii. Tym razem chodzi o rekrutację osób do wydziału walki z cyberprzestępczością. Jak się również okazało, nie jest to pierwszy raz, kiedy Capcom współpracuje z japońską policją.

Zobacz: Project Battle – coś dla fanów karcianek i bohaterów Capcomu

Twórcy Street Fightera połączyli siły z policją w Osace już w 2013 przy okazji kampanii budującej świadomość w obywatelach. Teraz jednak to policja zgłosiła się o pomoc do Capcomu.

Dzisiaj rozpoczęto rozwieszanie 3000 ulotek oraz tysiąca plakatów po posterunkach i stacjach kolejowych w Osace. Jak powiedział jeden z przedstawicieli Capcomu, silny i rozpoznawalny wśród wielu grup społecznych wizerunek, jaki zbudował przez lata Street Fighter, ma nie tylko pomóc w dotarciu do większej liczby ludzi, ale również ułatwić rekrutację w departamencie, który przez ostatnie lata potrzeubuje coraz więcej pomocy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię