Strona głównaWiadomościJeden tweet o długości 6 znaków warty ponad 500 mln złotych

Jeden tweet o długości 6 znaków warty ponad 500 mln złotych

Tak właśnie robi się dzisiaj interesy. Wystarczył jeden tweet o długości zaledwie 6 znaków, aby wartość polskiego dewelopera wzrosła o 500 mln złotych. Na pewno domyślacie się o kogo chodzi.

Mowa oczywiście o CD Projekt RED. Wczoraj na oficjalnym koncie Cyberpunk 2077 po 4 latach przerwy opublikowano krótkiego tweeta o treści *beep*. Te sześć znaków sprawiło, że świat oszalał. O beepnięciu napisały wszystkie najważniejsze media branżowe (w tym także my). Tweet może pochwalić się ponad 3,2 tys. odpowiedzi, 41 tys. polubień i ponad 15 tys. retweetów, czyli ponownych udostępnień. Przypominam, że chodzi o zwykłe sześć znaków – *beep* to cała informacja.

Ale na tym szaleństwo się nie kończy. Ten prosty tweet sprawił, że wartość CD Projekt RED na giełdzie wzrosła o kilka procent. Może się wydawać, że to mało, ale przekłada się to na ponad 500 mln złotych. Nienormalne? Pewnie trochę tak, ale w przypadku Cyberpunk 2077 oczekiwania są bardzo wysokie. Z drugiej strony, patrząc na trzecią część Wiedźmina, możemy być niemal pewni, że tytuł będzie odznaczał się wysoką jakością. Taką przynajmniej mamy nadzieję.

Na pewno ludzie z CD Projekt RED wiedzą, jak utrzymać wysokie zainteresowanie swoją produkcją. Za sześć znaków o wartości 500 mln złotych ktoś powinien dostać niezłą podwyżkę.

Źródło: własne

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię