Strona głównaWiadomościJeszcze poczekamy na karty graficzne GeForce RTX 2070 i GTX/RTX 2060

Jeszcze poczekamy na karty graficzne GeForce RTX 2070 i GTX/RTX 2060

Dzisiaj o godzinie 18:00 czasu polskiego rozpocznie się konferencja prasowa Nvidii, na której oficjalnie zaprezentowane zostaną nowe karty graficzne. Już teraz dochodzą do nas informacje na temat planowanych premier i wygląda na to, że będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. 

Informacje pochodzą od redaktorów serwisu wccftech, którzy mieli okazję porozmawiać z kilkoma producentami kart graficznych. Dowiedzieli się od nich, że już w najbliższym czasie na sklepowe półki trafią dwa najwydajniejsze modele – GeForce RTX 2080 oraz GeForce RTX 2080 Ti. Mówimy tutaj o najbliższych tygodniach, a być może nawet dniach. 

Nieco później do sprzedaży trafią modele RTX 2070 i GTX/RTX 2060 (dokładna nazwa nie jest jeszcze znana, ale mówi się, że jednak będzie to GTX). Na nie mamy poczekać aż do przełomu października i listopada. Nie są to zupełnie nowe informacje. Już od jakiegoś czasu mówiło się, że karty będą debiutować transzami, ale teraz mamy tego kolejne potwierdzenie.  

Należałoby się zastanowić – skąd w ogóle taka decyzja? Powody są dwa. Po pierwsze, bardziej niecierpliwy użytkownicy nie będą czekali na premierę tańszych modeli i w przypływie emocji mogą zdecydować się na jedną z droższych kart. Dla Nvidii to zysk. Po drugie, oczywistym jest, że RTX 2070 i GTX 2060 będą się cieszyć dużo większym zainteresowaniem niż RTX 2080 i RTX 2080 Ti. To cały czas będą bardzo wydajne karty, za które nie trzeba będzie zastawić domu. W związku z tym producenci muszą przygotować odpowiednią liczbę egzemplarzy, aby sprostać popytowi. 

Wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się już dzisiaj wieczorem. Co prawda znamy już specyfikację modeli GeForce RTX 2080 Ti, RTX 2080, a nawet RTX 2070, ale może Nvidia szykuje jeszcze jakąś niespodziankę. 

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię