Strona głównaEsportRekord pobity! Największa pula nagród w historii esportu

Rekord pobity! Największa pula nagród w historii esportu

Tego należało się spodziewać. W trakcie The International 8 do wygrania będzie rekordowa pula nagród w historii esportu. Tym samym pobity został rekord sprzed roku. 

Już wiadomo, że tegoroczne zmagania na mistrzostwach świata w Dota 2 będą rekordowe co najmniej w kontekście puli nagród. Już w nocy udało się osiągnąć kwotę z zeszłego roku, czyli 24 787 916 dolarów. Aktualnie suma jest wyższa o kilkadziesiąt dolarów i cały czas rośnie. Liczni zatrzyma się dopiero 25 sierpnia, więc jest jeszcze szansa na przekroczenie 25 mln dolarów. 

Tak wysoka pula nagród to w dużej mierze zasługa społeczności Dota 2. Zasady nie zmieniły się od wielu lat. Valve przeznacza na nagrody 1,6 mln dolarów. Pozostała kwota pochodzi ze sprzedaży dodatków do gry dedykowanych temu wydarzeniu. W ten sposób na konto wpadło już ponad 23 mln dolarów. To jednocześnie oznacza, że portfel Valve wzbogacił się o prawie 70 mln dolarów, ponieważ z każdych 10 dolarów wydanych na Battle Pass tylko 25% trafia do puli nagród. Resztą zgarnia producent gry. Całkiem niezły interes, co nie?

Już teraz zwycięzcy The International 8 mogą liczyć na około 11 mln dolarów nagrody.  

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię