Strona głównaWiadomościRozrywkaJohn Carmack, Warren Spector i American McGee wystąpią w dokumencie o FPS-ach

John Carmack, Warren Spector i American McGee wystąpią w dokumencie o FPS-ach

Trwają prace nad filmem dokumentalnym o historii gatunku FPS-ów. W filmie swoje historie odpowiedzą m.in. John Carmack, Warren Spector i American McGee.

Ogłoszenie prac nad filmem nastąpiło w zeszłym tygodniu. Pracuje nad nim firma Creator VC, która w ostatnim czasie zbierała fundusze na realizację swojego pomysłu. Film będzie zatytułowany po prostu “FPS – First Person Shooter” i ma być “najwyższą formą uznania dla gatunku FPS-ów”. Gdy prace zostaną ukończone, film ma mieć co najmniej 3 godziny i opowiadać historię gatunku od lat 70 do teraz.

Autorzy zebrali w tym celu pokaźne grono weteranów branży, w tym Johna Romero, Toma Halla, Warrena Spectora, Marcusa Lehto, Randy’ego Pitchforda i wielu innych. Trailer, który prezentujemy poniżej, wygląda bardzo obiecująco. Za soundtrack będą odpowiedzialni ludzie z kanału Retrowave. Opis twierdzi:

“Ten dokument zbiera razem legendy, które stworzyły gatunek i prezentuje spuściznę najbardziej znaczących tytułów ostatnich 48 lat.”

Zapowiedzi brzmią niezwykle ambitnie, ale zrzuta na Kickstarterze dokładnie opisywała tematy, jakie film chce opisywać. Od technologii, która umożliwiła rozwój gatunku, po mechaniki takie jak wolne celowanie, regenerację zdrowia czy serie zabójstw. Swoje miejsce znalazły w nim też społeczności zebrane wokół gatunku oraz speedrunning. 

Zobacz: DOOM Eternal bez Invasion Mode, będzie za to coś innego

Kampania na Kickstarterze już się zakończyła, ale nadal można wspierać twórców na portalu Crowd Ox. Tam nadal możecie wybierać spośród dużej liczby nagród oraz przeczytać informacje o dokumencie. Premiera ma nastąpić gdzieś pod koniec 2022.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePC Gamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię