Strona głównaEsportJuż jutro rusza europejski Minor – co musisz wiedzieć?

Już jutro rusza europejski Minor – co musisz wiedzieć?

Już jutro (15 czerwca) rozpocznie się europejski Minor, czyli eliminacje do eliminacji do Majora, który jest najważniejszym turniejem dla każdego gracza CS:GO. W zawodach wezmą między innymi udział zawodnicy polskiego zespołu Team Kinguin. Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Kiedy, gdzie i o której?

Europejski Minor rozpocznie się w czwartek 15 czerwca i zakończy się 18 czerwca. Wszystkie mecze będą rozgrywane offline’owo w Bukareszcie, stolicy Rumunii. Pierwsze spotkania będą się rozpoczynać już o godzinie 9:00 rano czasu polskiego. Ostatnie są zaplanowane na godzinę 17:00, ale trzeba pamiętać, że zawsze są opóźnienia, więc mogą być rozgrywane nieco później.

Kto?

W turnieju weźmie udział 8 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy:

 • Grupa A: Ballistix (wcześniej Fnatic Academy), BIG, EnVyUs oraz Team Kinguin.
 • Grupa B: Dignitas, iGame.com, LDLC oraz PENTA Sports.

Pierwszego dnia rozegrane zostaną mecze Grupy A. Drugi dzień przeznaczony jest na grupę B. Dwa ostatnie dni to już tylko faza play-off.

Jak?

Mecze grupowe będą rozgrywane na zasadach podwójnej eliminacji. Co to oznacza? Na początek organizatorzy rozlosowali mecze pierwszej rundy (BO1). W drugiej rundzie spotkają się drużyny, które wygrały pierwsze mecze oraz drużyny, które przegrały swoje mecze (BO3). Na tym etapie zwycięstwo w meczu wygranych oznacza awans z 1. miejsca w grupie. Z kolei porażka w meczu przegranych to ostatnie miejsce i odpadnięcie z turnieju. W trzeciej kolejce obędzie się jeszcze jeden mecz (BO3) między zwycięzcą meczu przegranych i przegranym meczu zwycięzców. Wynik zadecyduje o 2. miejscu w grupie. Po meczach grupowych rozgrywana jest faza play-off, w której wszystkie mecze rozgrywane są w systemie BO3 (best of 3 maps). Co ważne, w fazie play-off również obowiązuje zasada podwójnej eliminacji.

O co?

Najważniejszym celem dla wszystkich uczestników europejskiego Minora jest zajęcie miejsca w TOP3. Gwarantuje ono awans do ostatecznych eliminacji do PGL Major Kraków 2017. Oprócz tego w puli nagród jest 50 tys. dolarów. Zwycięzca otrzyma 30 tys. dolarów. Drużyna z 2. miejsca otrzyma 15 tys. dolarów. Pozostała kwota, czyli 5 tys. dolarów, trafi na konto drużyny z 3. lokaty.

Mecze pierwszego dnia

 • (9:00) EnVyUs – Ballistix
 • (10:30) BIG – Team Kinguin
 • (12:00) Mecz wygranych
 • (13:30) Mecz przegranych
 • (17:00) Mecz decydujący

Mecze drugiego dnia

 • (9:00) PENTA Sports – iGame.com
 • (10:30) LDLC – Dignitas
 • (12:00) Mecz wygranych
 • (13:30) Mecz przegranych
 • (17:00) Mecz decydujący

Faworyci?

W takim turnieju trudno wskazać jednoznacznych faworytów. Na pewno za takich należałoby uznać zespół EnVyUs z Happym, ScreaMem i RpKem w składzie. Miejsce poza TOP3 będzie dla nich sporym rozczarowaniem. Problem pojawia się w przypadku dalszych miejsc. W dobrej formie są ostatnio PENTA Sports z Polakiem – Pawłem ‘innocentem’ Mockiem w składzie. Nie wiadomo, jak zaprezentują się Team Kinguin. Polacy byli ostatnio w słabej formie, ale Szpero – w niedawnym wywiadzie – zapewnia, że poukładali swoją grę i jest już dużo lepiej. Przekonamy się już jutro!

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię