Strona głównaWiadomościJuż wiemy, czym będą karty graficzne Radeon RX 500X

Już wiemy, czym będą karty graficzne Radeon RX 500X

Wczoraj informowaliśmy o nowej serii kart graficznych AMD. Dzisiaj już wiemy, czym będzie ta seria. Informacja pochodzi od jednego z pracowników firmy PowerColor, czyli znanego chociaż niedostępnego w Polsce producenta grafik.

Według pierwszych informacji Radeony RX 500X miały być po prostu kolejną generacją Polarisów, czyli podwójnie odgrzewanym kotletem o wydajności wyższej zaledwie o 5-6 procent. Taka wizja niespecjalnie przypadła nam do gustu, w końcu od producenta pokroju AMD wymagamy nieco więcej. Na szczęście nowe Radeony mają być czymś zupełnie innym.

Według pracownika PowerColor Radeony RX 500X to nic innego, jak modele przygotowane na rynek OEM. Oznacza to, że nie będą dostępne w sprzedaży jako osobne konstrukcje. Trafią jedynie do gotowych zestawów komputerowych. Tak samo było w przypadku serii Radeon HD 8000, która była identyczna pod względem możliwości jak HD 7000, ale stworzona właśnie z myślą o rynku OEM.

Tym samym serii RX 500X nie można traktować jako odgrzewanego kotleta, bo w gruncie rzeczy nie kupimy kart w sklepach. Jedyny sposób na wyposażenie się w taki model, to kupno całego, gotowego już komputera. Oczywiście nie mamy pewności, że słowa pracownika PowerColor są w 100 procentach prawdziwe, ale to bardzo sensowne wytłumaczenie i dlatego jesteśmy skłonni w to uwierzyć.

Źródło: Reddit

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię