Strona główna Esport Już wiemy, jak zostanie wyłoniona drużyna, która zastąpi 100 Thieves na Majorze

Już wiemy, jak zostanie wyłoniona drużyna, która zastąpi 100 Thieves na Majorze

ELEAGUE, organizatorzy trwającego właśnie Majora w CS:GO, zdradzili, jak dokładnie zostanie wyłoniona drużyna, która zastąpi Brazylijczyków z 100 Thieves.

Aktualnie trwa na Majorze etap Nowych Pretendentów. Wcześniej były to po prostu kwalifikacje, które wyłaniały 8 drużyn, które w głównym turnieju dołączały do 8 drużyn ze statusem Legend. Taki status mieli między innymi zawodnicy 100 Thieves, bowiem 3 graczy z ich składu reprezentowało na PGL w Krakowie zespół Immortals. Niestety, Brazylijczycy – z powodów imigracyjnych – nie pojawią się w Stanach Zjednoczonych. Dlatego organizatorzy zdecydowali, że z etapu Nowych Pretendentów dalej awansuje nie 8, a aż 9 zespołów.

Cały problem polega na tym, że system szwajcarski, w którym rozgrywany jest ten etap Majora, nie jest przystosowany do takich zmian. Organizatorzy sami musieli wymyślić mechanizm, który byłby sprawiedliwy. Dzisiaj w nocy w końcu zdradzili, jak zostanie to rozegrane.

W dogrywce wezmą udział 3 zespoły, które po zakończeniu etapu Nowych Pretendentów będą miały bilans 2:3 (2 wygrane, 3 przegrane). Zostaną one ułożone pod względem siły. W tym celu ELEAGUE weźmie pod uwagę z kim dany zespół wygrał w dotychczasowych meczach. Jeśli to nie pozwoli na ułożenie drużyn w odpowiedniej kolejności, to ostatecznie zadecydują mecze bezpośrednie (jeśli były rozgrywane) lub zwykłe losowanie.

Ale na tym sprawa się nie kończy. Gdy już zespoły zostaną ułożone w kolejności od 1 do 3, to konieczne będzie rozegranie dwóch meczów w systemie BO1. Na początek zmierzą się ze sobą drużyny z miejsc 2 i 3. Zwycięzca tego pojedynku powalczy z zespołem z 1. miejsca. Wygrany tego meczu wywalczy awans do dalszej fazy Majora. Dla kibiców oznacza to, że obejrzymy dwa dodatkowe pojedynki.

Źródło: ELEAGUE

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE