Strona głównaEsportJuż wiemy, jak zostanie wyłoniona drużyna, która zastąpi 100 Thieves na Majorze

Już wiemy, jak zostanie wyłoniona drużyna, która zastąpi 100 Thieves na Majorze

ELEAGUE, organizatorzy trwającego właśnie Majora w CS:GO, zdradzili, jak dokładnie zostanie wyłoniona drużyna, która zastąpi Brazylijczyków z 100 Thieves.

Aktualnie trwa na Majorze etap Nowych Pretendentów. Wcześniej były to po prostu kwalifikacje, które wyłaniały 8 drużyn, które w głównym turnieju dołączały do 8 drużyn ze statusem Legend. Taki status mieli między innymi zawodnicy 100 Thieves, bowiem 3 graczy z ich składu reprezentowało na PGL w Krakowie zespół Immortals. Niestety, Brazylijczycy – z powodów imigracyjnych – nie pojawią się w Stanach Zjednoczonych. Dlatego organizatorzy zdecydowali, że z etapu Nowych Pretendentów dalej awansuje nie 8, a aż 9 zespołów.

Cały problem polega na tym, że system szwajcarski, w którym rozgrywany jest ten etap Majora, nie jest przystosowany do takich zmian. Organizatorzy sami musieli wymyślić mechanizm, który byłby sprawiedliwy. Dzisiaj w nocy w końcu zdradzili, jak zostanie to rozegrane.

W dogrywce wezmą udział 3 zespoły, które po zakończeniu etapu Nowych Pretendentów będą miały bilans 2:3 (2 wygrane, 3 przegrane). Zostaną one ułożone pod względem siły. W tym celu ELEAGUE weźmie pod uwagę z kim dany zespół wygrał w dotychczasowych meczach. Jeśli to nie pozwoli na ułożenie drużyn w odpowiedniej kolejności, to ostatecznie zadecydują mecze bezpośrednie (jeśli były rozgrywane) lub zwykłe losowanie.

Ale na tym sprawa się nie kończy. Gdy już zespoły zostaną ułożone w kolejności od 1 do 3, to konieczne będzie rozegranie dwóch meczów w systemie BO1. Na początek zmierzą się ze sobą drużyny z miejsc 2 i 3. Zwycięzca tego pojedynku powalczy z zespołem z 1. miejsca. Wygrany tego meczu wywalczy awans do dalszej fazy Majora. Dla kibiców oznacza to, że obejrzymy dwa dodatkowe pojedynki.

Źródło: ELEAGUE

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię