Strona głównaWiadomościNowa kamera i gogle VR od Lenovo - czy upowszechnią VR?

Nowa kamera i gogle VR od Lenovo – czy upowszechnią VR?

Firma Lenovo wspólnie z Google stworzyła bardzo ciekawy zestaw do własnoręcznego nagrywania i odtwarzania materiałów jako wirtualna rzeczywistość. Są to autonomiczne gogle Lenovo Mirage Solo oraz kamera Lenovo Mirage.

Podstawową zaletą gogli Lenovo Mirage Solo, jaką chwalą się ich twórcy, jest autonomiczność, czyli nie tylko całkowite pozbawienie przewodów, ale też brak konieczności podpięcia do jakiegokolwiek komputera czy telefonu. Z wykorzystaniem obu przedmiotów zarówno konfigurowanie, jak i nagrywanie czy odtwarzanie, a także udostępnianie materiałów ma być niezwykle proste – także dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją zabawę z Virtual Reality. Gogle są wyposażone w technologię śledzenia ruchu WorldSense na platformie Google Daydream, która umożliwia poruszanie się po wirtualnym otoczeniu z wykorzystaniem naturalnych ruchów. Można w ten sposób chociażby zwiedzić wiele ciekawych miejsc na świecie.

Paramtery gogli to procesor Qualcomm Snapdragon 835 VR, 4 GB RAM i wyświetlacz oferujący 110-stopniowe pole widzenia. Wbudowane akumulatory oferują około 7 godzin użytkowania po jednym ładowaniu.

Jeśli chodzi o kamerę Lenovo Mirage to posiada ona dwa obiektywy typu fish-eye z matrycą 13 MP i polem widzenia 180 x 180 stopni, a nagrane przez nie filmy i zdjęcia można oglądać zarówno na tradycyjnych wyświetlaczach 2D, jak i specjalnych akcesoriach obsługujących wirtualną rzeczywistość. Kamera jest zintegorwana z serwisami Zdjęcia Google i Youtube, dzięki czemu nagrania można błyskawicznie udostępnić za pośrednictwem wi-fi. Wszystko jest przechowywane również na wbudowanej pamięci eMMC, która ma 16 GB, lub na opcjonalnej karcie microSD.

Jeśli jesteśmy już przy parametrach, to kamera została oparta na procesorze Qualcomm Snapdragon 626 SoC, dodatkowo zawiera również modem komórkowy LTE X9. Oprócz tego posiada 2 GB RAM, gniazdo ładowania USB-C i komorę baterii.

Źródło: Lenovo

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię