Strona głównaWiadomościKailh prezentuje niskoprofilowe przełączniki mechaniczne

Kailh prezentuje niskoprofilowe przełączniki mechaniczne

Przez ostatnie lata na rynku klawiatur komputerowych dość mocno się pozmieniało. Przełączniki mechaniczne nie są już rarytasem, a wielu graczy nie wyobraża sobie sesji na standardowej membranówce. Niestety, ich główną wadą jest rozmiar. Kailh planuje to zmienić.

Informacja ta może zainteresować przede wszystkim tych bardziej mobilnych graczy, którzy na co dzień w świat gier zanurzają się przed laptopem. Co prawda pewne kroki w tym temacie poczyniło już MSI tworząc bestię – model GT83VR 6RF, którego nie pokochają jednak fani smukłych sylwetek ultrabooków.

Nowy produkt firmy Kailh zyskał smaczną nazwę. Przełączniki pojawią się na rynku jako rodzina Mini Chocolate a do wyboru graczom oddane zostaną trzy rodzaje, nawiązujące charakterem pracy do większych odpowiedników. Ich lista prezentuje się następująco:

  • Kailh Low Profile RED – o liniowym charakterze pracy
  • Kailh Low Profile BROWN – z wyczuwalnym skokiem
  • Kailh Low Profile WHITE – klikające, odpowiednik niebieskich

Wszystkie modele będą od użytkownika wymagać 50 g siły nacisku, co wpisuje się w standardy „pełnorozmiarowych” przełączników. Ze względu na swoje wymiary – największym zmianom ulegnie wysokość pracy. Aktywacja nastąpi już po pokonaniu 1.2 mm a pełny zakres to dwa razy więcej. Żywotność przełączników także nie pozostaje bez zmian. Kompaktowa seria ma wytrzymywać jedynie 25 milionów aktywacji.

Dla ciekawych pełnej dokumentacji przełączników, na przykładzie białego modelu (niebieskiego) prezentujemy opublikowane przez producenta zdjęcie:

Specyfikacja - Kailh white

Źródło: Hexus

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Szymon Nocoń
Szymon Nocoń
Redaktor, Testy wideo, Dział esport i gry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię