Strona głównaWiadomościRozrywkaKajko i Kokosz – Netflix stworzy animację o przygodach dzielnych wojów

Kajko i Kokosz – Netflix stworzy animację o przygodach dzielnych wojów

Netflix zapowiedział pierwszą polską oryginalna serię animowaną Kajko i Kokosz. Animacja zostanie stworzona na podstawie serii kultowych komiksów Janusza Christy.

Nowy serial animowany Netflix będzie opowiadał o przygodach dwóch przyjaciół Kajka i kokosza oraz smoka Milusia, którzy walczą przeciwko armii Zbójcerzy. W produkcji serialu wezmą udział osoby związane z komiksem Christy oraz środowiskiem polskiego komiksu m.in. Sławomir Kiełbus, który został namaszczony przez Christę do rysowania dalszych przygód wojów, po jego śmierci.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – znamy rozmiar pierwszej aktualizacji

Za produkcję będzie odpowiadało studio animacji EGoFILM. Showrunnerką serialu będzie Ewelina Gordziejuk. Premiera animacji zapowiedziana jest na 2021 rok.

Na temat produkcji wypowiedział się Łukasz Kłuskiewicz z Netflix:

Ten wybór był dla nas oczywisty. „Kajko i Kokosz” to bardzo wartościowy element polskiej kultury i nasz rodzimy fenomen. Na komiksowych przygodach dzielnych wojów wychowały się całe pokolenia, dlatego też pracujemy nad serialem z ogromną ekscytacją. Cieszymy się, że w animacji kultowe postaci ożyją i nabiorą jeszcze większej wyrazistości. Jesteśmy przekonani, że za sprawą Netflix, Kajka i Kokosza polubią też widzowie na świecie.

Showrunnerka serialu Ewelina Gordziejuk dodała:

Serial „Kajko i Kokosz” to kino producenckie, które postanowiłam zrealizować, aby uczcić pamięć Janusza Christy. Ogromna część polskiej literatury, w tym komiksy Mistrza zasługują na ekranizację i to nie tylko ze względu na ogromną, wciąż rosnącą popularność i rzeszę wiernych fanów, ale też ze względu na potencjał filmowy historii i unikatową warstwę plastyczną. Właśnie te wyjątkowe walory komiksu „Kajko i Kokosz” przekonały mnie, że warto podjąć wyzwanie i zmierzyć się z czymś tak ogromnym i ważnym dla naszej kultury. Mam nadzieję, że nasz entuzjazm i zaangażowanie w projekt przełożą się na pozytywne wrażenia widzów serialu.

W temacie wypowiedział się również Sławomir Kiełbus, autor projektów postaci:

Przy pracy nad komiksem jak i przy projektowaniu postaci do serialu nadrzędnym celem jest dla mnie zawsze odzwierciedlenie ducha twórczości Christy. Chyba nie jest to dla mnie trudne, bo przesiąkłem tym duchem już w dzieciństwie. Wychowałem się na tych komiksach. Rysując zachowuję szacunek dla oryginału, ale unikam ślepego naśladowania stylu. Projektowanie postaci do serii jest zgoła inne niż praca nad ilustracją. W ruchomym obrazie wszelkie niedociągnięcia powstałe na tak wczesnym etapie przekładają się na jakość animacji i odbiór serialu przez widzów. Praca nad designem postaci jest też o wiele bardziej rozbudowana – konieczne było rozrysowanie pełnych obrotów postaci, widoków w perspektywie, ekspresji twarzy, charakterystycznych póz bohaterów czy mimiki ust.

Dla mnie to bardzo dobra wiadomość. Komiksy o Kajko i Kokoszu to jeden z elementów mojego dzieciństwa. Brakuje mi jeszcze zremasterowanej wersji gry point and click z 1994 roku. Znacie i lubicie komiksy o Kajku i Kokoszu albo Kajtu i Koko? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię