Strona głównaWiadomościOprogramowanieKalkulator Windows 10 będzie tworzył wykresy

Kalkulator Windows 10 będzie tworzył wykresy

Kalkulator towarzyszy systemowi Windows praktycznie od początku rozwijając się wraz z nim. W Windows 10 ma już całkiem duże możliwości, a będzie mieć jeszcze większe. Microsoft wkrótce doda możliwość tworzenia wykresów.

Wielu użytkowników zapomina o tym, że system Windows ma coś takiego jak kalkulator. W dziesiątce jest od już dość mocno rozbudowany i mi osobiście czasami się przydaje. Wygląda na to, że Microsoft stwierdził, że to praktyczne narzędzie było ostatnio mocno zaniedbywane, dlatego w kolejnej aktualizacji systemu do kalkulatora zostanie wprowadzony tryb graficzny.

Zobacz: Twórca systemu Cyberpunk będzie gościem na Pyrkonie 2020

 Obecnie tryb graficzny Kalkulatora mogą testować uczestnicy programu Insider. Z pewnością nowa funkcjonalność przyda się zarówno studentom jak i uczniom podczas przerabiania materiału z algebry liniowej. Nowa funkcjonalność pozwoli na wyświetlenie wykresu stworzonego na bazie równania matematycznego i szybką odpowiedź na pytanie gdzie jest punk przecięcia x/y, jak przebiega wykres. Co więcej, będziemy mogli nałożyć na siebie kilka wykresów dla porównania. Szkoda, że nie było takich bajerów jak ja chodziłem do szkoły.

Zobacz: Wiedźmin Netlifx – zobacz interaktywną mapę wiedźmińskiego świata

Według Microsoftu nowy tryb będziemy mogli wykorzystać na wiele sposobów, głownie dzięki modyfikowanym stylom i możliwości dopasowania do swoich potrzeb. Na razie nie wiadomo jednak czy aktualizacja Kalkulatora będzie dostępna w kolejnej aktualizacji i będzie można z niej korzystać już w kolejnym roku szkolnym.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcemicrosoft
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię