Polskie studio deweloperskie Mobinet Games uruchomiło zbiórkę pieniędzy na sfinansowanie gry o młodym Janie Pawle II. Jak zapowiadają twórcy, będziemy chodzić na kremówki. To wszystko w stylu anime.

Po setkach symulatorów typu koza, chleb, żul, pszczoła raczej nikogo nie powinna zdziwić gra o młodym Karolu Wojtyle w stylu anime. Jak zapowiadają twórcy gry Karol Wojtyła: Totus Tuus to pierwsza gra o życiu Jana Pawła II. Będzie to gra w stylu Visual Novel, w której gracz dokonuje wielu wyborów podczas rozmów z napotkanymi postaciami.

Zobacz: Call of Duty: Black Ops V – pieczę nad grą przejmuje inne studio

Jak zwykle bywa w grach tego typu każdy z naszych wyborów ma wpływ na rozgrywkę i przynosi określone konsekwencje na dalszych etapach. Akcja gry przedstawia losy młodego Wojtyły zanim przyjął święcenia kapłańskie i obejmuje czasy okupacji Niemieckiej oraz działania konspiracyjne przyszłego papieża.

Zobacz: Wiedźmin 3 i Gra o Tron inspirowały twórców Dying Light 2. Gra ma być…

Jeżeli zbiórka powiedzie się tytuł będzie udostępniany za darmo. Organizatorzy akcji chcą zebrać 25 tys. złotych. Premiera gry przewidziana jest na koniec tego roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię