Strona głównaGryAktualnościCall of Duty: Black Ops V – pieczę nad grą przejmuje inne...

Call of Duty: Black Ops V – pieczę nad grą przejmuje inne studio

Activision poinformowało swoich pracowników, że pieczę nad Call of Duty: Black Ops V przejmuje studio Treyarch. Sytuacja może o tyle dziwić, że do tej pory grę tworzyły studia Sledgehammer oraz Raven. Skąd taka decyzja?

Activision ma spore plany względem serii Call of Duty. Jeszcze w tym roku na sklepowe półki ma trafić nowa odsłona. Pracuje nad nią studio Infinity Ward. I chociaż nie jest to w 100 procentach pewne, to od dawna mówi się, że będzie to najnowszy Modern Warfare. A co dalej? Na 2020 rok szykowana jest już kolejna część i tym razem będzie to prawdopodobnie Black Ops V. Rzecz w tym, że odpowiedzialne za grę studio właśnie zostało zmienione.

Zobacz: Activision rezygnuje z udziału w E3 2019

Stworzenie takiej gry, jak Call of Duty, to nie jest zadanie proste, które można zrealizować w jeden rok. Dlatego kolejne części robią różne studia, aby praca mogła przebiegać równocześnie i bez większych problemów. Ostatnie kilka lat to kolejno:

  • 2012 – Treyarch – Call of Duty: Black Ops II
  • 2013 – Infinity Ward – Call of Duty: Ghosts
  • 2014 – Sledgehammer – Call of Duty: Advanced Warfare
  • 2015 – Treyarch – Call of Duty: Black Ops III
  • 2016 – Infinity Ward – Call of Duty: Infinite Warfare
  • 2017 – Sledgehammer – Call of Duty: WWII
  • 2018 – Treyarch – Call of Duty: Black Ops IIII
  • 2019 – Infinity Ward – Call of Duty: Modern Warfare 4 (prawdopodobnie)

Treyarch przejmuje Call of Duty: Black Ops V

W 2020 roku ma się ukazać jeszcze Call of Duty: Black Ops V (najprawdopodobniej), nad którym do tej pory pracowało studio Raven, wspierane przez Sledgehammer. Jednak niedawno włodarze Activison poinformowali swoich pracowników, że od teraz główne prace będą prowadzone w Treyarch. Raven i Sledgehammer mają jedynie pomagać. Przejęcie projektu przez inne studio w samym środku produkcji nie jest czymś normalnym i może budzić spore wątpliwości. Zatem skąd taka decyzja? Podobno były mocne tarcia między Raven i Sledgehammer. Oba studia prowadziły małą wojnę, co doprowadziło do sporego bałaganu.

Zobacz: Pierwsi wybrańcy grali już w nowe Call of Duty

Część pracowników już miała wyrazić swoje niezadowolenie z powodu tej zmiany. W końcu minęły zaledwie 2 lata od premiery Call of Duty: Black Ops IIII, które również zostało stworzone przez Treyarch. Poza tym 2 lata do premiery nowej części to bardzo mało czasu. Pracownicy boją się, że będą zmuszeni do ciągłego brania nadgodzin, aby wyrobić się z pracami. To też może przełożyć się na jakość samej gry. Takie tempo aż prosi się o błędy i niedoróbki.

Jeśli chodzi o samą grę, to prawdopodobnie Call of Duty: Black Ops V będzie rozgrywać się w czasach Zimnej Wojny i częściowo w trakcie Wojny w Wietnamie. Gra ma mieć tryb dla jednego gracza, co byłoby odmianą w porównaniu z ostatnimi odsłonami i powrotem do korzeni, gdy opowiadanie historii było równie ważne co tryb multiplayer.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKotaku
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię