Strona głównaWiadomościKart graficznych GeForce nie da się już kupić nawet od Nvidii

Kart graficznych GeForce nie da się już kupić nawet od Nvidii

Od kilku tygodni trwa tragiczna sytuacja na rynku kart graficznych. Nie tylko trudno kupić poszczególne konstrukcje, to na dodatek są absurdalnie drogie. Teraz GPU zniknęły nawet z oficjalnych sklepów Nvidii.

Nvidia prowadzi własne, oficjalne sklepy, w których można kupić karty graficzne w wersji Founders Edition. Nie są to może najlepsze konstrukcje, ale oferowane były w miarę normalnych cenach, co czyniło z nich dobrą alternatywę dla wersji niereferencyjnych. Niestety, teraz nie kupimy ich nawet bezpośrednio od Zielonych. Zarówno w amerykańskim, jak i polskim sklepie wszystkie modele „zostały wyprzedane”.

Co to może oznaczać? Są dwie możliwe wersje wydarzeń. Po pierwsze, Nvidia może mieć problem z produkcją własnych kart i rzeczywiście nie ma ich na stanie. To byłaby bardzo smutna wizja, w której nawet Zieloni musieli poddać się ogromnemu apetytowi górników. Po drugie, może to być potwierdzenie wcześniejszych plotek, według których Nvidia zaprzestała produkcji Pascali w związku z planowaną premierą kolejnej generacji, która ma być oznaczona jako GTX 11xx. To dużo lepsza wizja i to w nią wierzymy.

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię