Strona główna Wiadomości Kart graficznych GeForce nie da się już kupić nawet od Nvidii

Kart graficznych GeForce nie da się już kupić nawet od Nvidii

- Reklama -

Od kilku tygodni trwa tragiczna sytuacja na rynku kart graficznych. Nie tylko trudno kupić poszczególne konstrukcje, to na dodatek są absurdalnie drogie. Teraz GPU zniknęły nawet z oficjalnych sklepów Nvidii.

Nvidia prowadzi własne, oficjalne sklepy, w których można kupić karty graficzne w wersji Founders Edition. Nie są to może najlepsze konstrukcje, ale oferowane były w miarę normalnych cenach, co czyniło z nich dobrą alternatywę dla wersji niereferencyjnych. Niestety, teraz nie kupimy ich nawet bezpośrednio od Zielonych. Zarówno w amerykańskim, jak i polskim sklepie wszystkie modele „zostały wyprzedane”.

Co to może oznaczać? Są dwie możliwe wersje wydarzeń. Po pierwsze, Nvidia może mieć problem z produkcją własnych kart i rzeczywiście nie ma ich na stanie. To byłaby bardzo smutna wizja, w której nawet Zieloni musieli poddać się ogromnemu apetytowi górników. Po drugie, może to być potwierdzenie wcześniejszych plotek, według których Nvidia zaprzestała produkcji Pascali w związku z planowaną premierą kolejnej generacji, która ma być oznaczona jako GTX 11xx. To dużo lepsza wizja i to w nią wierzymy.

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE