Strona głównaWiadomościPUBG Corp chce wprowadzić blokady regionalne serwerów

PUBG Corp chce wprowadzić blokady regionalne serwerów

W kolejnej aktualizacji PUBG znajdą się nowe skórki oraz broń. Deweloper wspomina również o blokadach regionalnych serwerów.

Oficjalny komunikat:

Jednym z rozwiązań, które rozważamy, jest takie ustawienie serwerów, aby do gry byli dobierani gracze mieszkający w jednym regionie, a serwery innych regionów stały się dla nich niewidoczne. Jeżeli jednak gracz stworzy drużynę z graczem z innego regionu, będzie mógł się połączyć i grać na dowolnym serwerze dostępnym dla każdego z nich. Dzięki nowemu podejściu chcemy zapewnić lepsze wrażenia z rozgrywki, ponieważ zminimalizują one problemy z siecią i pomogą w pokonaniu barier językowych. Przeprowadzimy małą próbę tego mechanizmu przed globalnym wdrożeniem rozwiązania.

Blokady regionalne generują jednak problemy ponieważ PUBG ma różne tryby gry, które są specyficzne dla danego regionu. Jeśli chciałbyś zagrać w jeden z tych trybów a region objęty jest blokadą to nie będziesz miał takiej możliwości. Wprowadzenie takiego ograniczenia to wylanie dziecka z kąpielą, z jednej strony unikamy lagów i problemów znanych z CS:GO. Z drugiej strony osoby z danego regionu będą skazane na granie tylko w swoim toksycznym gronie.

Co sądzicie o tego typu zabezpieczeniach?

Źródło: tweaktown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię