Strona głównaWiadomościKarta graficzna AMD RX Vega lepsza od GTX 1080!

Karta graficzna AMD RX Vega lepsza od GTX 1080!

Dzięki nowym informacjom o karcie graficznej RX Vega możemy potwierdzić jej wysoką wydajność. W przeprowadzonym teście 3D Mark wypadła o 15% lepiej od GTX 1080.

Mamy już pewność, że po włożeniu do środka karty AMD RX Vega komputer zyska ogromny zastrzyk mocy. Zapowiadany od dłuższego już czasu model w sieci stał się otwartą księgą, z której z natchnieniem artysty wyłuskaliśmy najważniejsze fakty. Specyfikacja RX Vega nie jest już tajemnicą, a obietnicą ostrego gamingu.

Wersja karty graficznej skierowanej na rynek konsumencki ma gorące serce o prędkości przepływu 1630 MHz. Jej pamięć zablokowano na liczbie 8 GB VRAM podzielonej na dwa układy po 4 GB HBM 2. Pracują one z prędkością 945 MHz, a więc o 245 więcej niż zakładały to pierwsze wycieki informacji. Ponadto karta charakteryzuje się bardzo szeroką szyna pamięci (2048 bitów), przepustowością na poziomie 484 GB/s oraz 4096 jednostkami strumieniującymi. Z pewnością będzie wymagać sporego zasilania, acz producent jeszcze nie wyjawił oficjalnego TDP. 

Na samą myśl o wyposażeniu karty zrobiło nam się gorąco, a to jeszcze nie wszystko. Do sieci trafiły wyniki testów porównujące moc RX Vega, GTX 1070, 1080 oraz 1080 Ti. Aparatem pomiaru mocy był 3D Mark. Żeby ominąć wszelkie nieporozumienia należy zaznaczyć, że wymienione GPU siedziało w podobnych konfiguracjach sprzętowych, jednakże pod uwagę bierzemy wyłącznie wynik Graphic Score, który odpowiada za wydajność układu graficznego.

Kart RX Vega uzyskała w benchu 31 873 punkty, co pozwoliło jej wyprzedzić GTX 1070 o ponad 7200 punktów (35%), a GTX 1080 o ponad 4000 (15%). Niestety nie dała sobie rady z ostatnim z rywali w postaci GTX 1080 Ti. Najmocniejszy układ Nvidii okazał się lepszy o około 20%.

Ostatnim sprawdzianem wydajności RX Vega będzie zachowanie się w najnowszych grach, a na to musimy jeszcze poczekać. Możliwe, że na początku przyszłego tygodnia wyskoczy nowy wyciek z wykresami z Dooma lub równie innej wymagającej produkcji.  

 

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię