Strona głównaWiadomościKarta Magic: The Gathering sprzedana za ponad pół miliona dolarów

Karta Magic: The Gathering sprzedana za ponad pół miliona dolarów

Słynny Black Lotus z Magic: The Gathering bije kolejne rekordy. Jedna z kart w perfekcyjnym stanie trafiła ostatnio na eBay.

Kolekcjonerskie gry karciane robią się coraz bardziej popularne. Wśród contentu wielu streamerów królują ostatnio Pokemony. Twórcy kupują paczki za dziesiątki tysięcy dolarów i otwierają je podczas transmisji. Jedną z najpopularniejszych karcianek wśród kolekcjonerów jest również Magic: The Gathering.

Zobacz: The Last of Us Part 2 najczęściej nagradzaną grą w historii

Powyższa karta to legendarny Black Lotus. W środę na aukcji internetowej znalazła ona nowego właściciela za 511 tysięcy dolarów. Podobna karta w 2019 roku była warta trzykrotnie mniej, a w 2018 roku Black Lotusy wyceniano na ok. 100 tysięcy dolarów.

Tę kopię od całej reszty różni jednak jeszcze jedna rzecz. Podpisał ją Christopher Rush, artysta, którego styl dyktował wygląd wielu kart w Magicu. Rush zmarł w 2016 roku w wieku 50 lat. Połączenie legendarnej karty z legendarnym artystą dodatkowo zwiększa wartość tego Lotusa.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePolygon
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię