Strona głównaWiadomościTwórcy Life is Strange pracują nad nową grą

Twórcy Life is Strange pracują nad nową grą

Po tym jak Tencent wykupił mniejszościowe udziały dewelopera Life is Strange, ekipy zdecydowała wykorzystać te pieniądze na stworzenie nowego IP. Nowa gra zostanie opublikowana jako produkcja niezależna.

Tencent kupiło mniejszościowy udział w firmie za około 30 milionów euro. Środki te mają zostać wykorzystane do produkcji nowej gry na PC, konsole i urządzenia mobilne. Fundusze zostaną też wykorzystane przez Dontnod do samodzielnej publikacji gry.

Zobacz: The Last of Us Part 2 najczęściej nagradzaną grą w historii

Jak czytamy w komunikacie prasowym Dontnod:

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone głównie na sfinansowanie rozwoju strategii Dontnod, mającej na celu rozwój samodzielnie publikowanych własności intelektualnych na całym świecie na PC, konsole i platformy mobilne, a tym samym pełne wykorzystanie pozytywnych trendów w branży dla twórców z całego świata.

Na razie nie wiadomo nic na temat nowej produkcji studia. Chociaż można spodziewać się, że będzie to coś w stylu Life is Strange, Tell Me Why i Twin Mirror. Są to gry narracyjne z perspektywy trzeciej osoby, w których gracz dokonuje wyborów wpływających na wynik opowieści i rozwiązuje po drodze różne zagadki.

Według Dontnod wykupienie przez Tencent podniosło wartość firmy o 40 milionów euro. Studio ogłosiło również, równoczesne podpisanie umowy biznesowej z Tencent.

Szef Dontnod, Oskar Guilbert powiedział:

Cieszymy się, że możemy powitać Tencent jako inwestora Dontnod. To prawdziwy wyraz zaufania ze strony kluczowego lidera gier online, który stoi za wieloma historiami i zainwestował w kilka wiodących firm z branży gier wideo. Dzięki temu partnerstwu Dontnod jest doskonale przygotowane do wykorzystania różnorodnych czynników wzrostu branży gier wideo, w szczególności w Chinach i na platformach mobilnych, we współpracy z liderem w branży. Ogłoszone dzisiaj podwyższenie kapitału pozwoli nam przyspieszyć wdrażanie naszego planu rozwoju, który ma na celu wyciągnięcie większych korzyści przez samodzielne publikowanie większej liczby gier.

Czy faktycznie jest się z czego cieszyć? Przekonamy się za jakiś czas.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię