Strona głównaWiadomościHardwareKarty graficzne AMD RDNA3 mają wspierać standard DisplayPort 2.0

Karty graficzne AMD RDNA3 mają wspierać standard DisplayPort 2.0

Standard DisplayPort 2.0 został po raz pierwszy zapowiedziany w 2019, ale jego rozwój w 2020 roku został mocno spowolniony przez pandemię. Teraz pojawiają się pierwsze plotki, jakoby nowe karty graficzne AMD wykorzystujące architekturę RDNA3 miały wspierać DP 2.0

DisplayPort 2.0 zwiększa przepustowość Ultra High Bit Rate do 20 Gbit/s na linię. Oznacza to, że transfer zwiększa się do wartości 77,37 Gbit/s (80 Gbit/s całkowity transfer), jest to prawie trzy razy szybciej niż przy użyciu standardu DisplayPort 1.4a. Nowy standard jest w stanie wyświetlić obraz w rozdzielczości 10K bez żadnej kompresji z odświeżaniem 60 Hz lub przesłać sygnał do dwóch ekranów 4K z odświeżaniem 144 Hz. Jeśli do tego zastosujemy kompresję DSC, to bez najmniejszych problemów osiągniemy wysokie odświeżanie w ekranach 5K, czy nawet 10K.

O dodaniu wsparcia dla DisplayPort 2.0 w przyszłych kartach graficznych AMD RDNA3, wiemy stąd, że najnowszy update sterowników kart graficznych wspomina o dodaniu odpowiednich wpisów, które jawnym tekstem przekazują, że takie wsparcie nastąpi.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię