Strona głównaWiadomościHardwarePonad 400 kart graficznych zdobi ściany biura Microsoftu

Ponad 400 kart graficznych zdobi ściany biura Microsoftu

Zwykle stare karty graficzne sprzedajemy albo pakujemy w pudło ze starociem, w którym pozostają przez długie lata, aby w końcu wylądować na śmietniku. Ekipa Microsoftu zajmująca się Direct3D od wielu lat zbiera wszystkie karty, z którymi pracowała i wiesza na ścianie tworząc osobliwe muzeum historii.

Jak stwierdził Shawn Hargreaves na swoim blogu:

Kiedy robisz to tak długo jak my, nieuchronnie zbierasz wiele kart pozostałych po latach. Co z tym wszystkim zrobić? Jedną opcją jest przechowywanie ich w pudełkach w jakimś magazynie. Znaleźliśmy lepsze rozwiązanie, jeden z naszych korytarzy przekształciliśmy w muzeum historii kart graficznych.

Zobacz: AMD Radeon VII – znamy szczegółową specyfikację nowej karty i wydajność w 25 grach

Według Hargreavesa na ścianie możemy znaleźć 402 różne modele kart graficznych, jakie udało się zebrać na przestrzeni 35 lat. Cała kolekcja jest mieszanką wielkich sukcesów oraz wielu słabych i przeciętnych kart. Jedną z najstarszych kart, jakie można zobaczyć na zdjęciach i możliwe, że najstarszą w ogóle z nich jest IBM 1501486. Jest to 8-bitowa karta ISA CGA wydana w 1983 roku. Została wypuszczona dwa lata wcześniej niż powstał film”Powrót do Przyszłości”.

Uwagę może przykuć również Voodoo z 1996 roku. Jest również GeForce 256 z 1999 i PowerVR Kyro 1 series 3 z 2000 roku. A między nimi wiele innych kart. Niestety Microsoft udostępnił tylko kilka zdjęć o niskiej rozdzielczości. Ekipa jednak zaprasza do swojej siedziby na zwiedzanie. Szkoda tylko, że dla większości jest to wycieczka poza zasięgiem możliwości.

A Wy co robicie ze starym sprzętem?

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcemicrosoft
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię