Strona głównaWiadomościKarty graficzne Nvidia Ampere jednak zadebiutują w marcu?

Karty graficzne Nvidia Ampere jednak zadebiutują w marcu?

Co chwilę otrzymujemy sprzeczne informacje na temat prawdopodobniej premiery kolejnej generacji kart graficznych Nvidia GeForce. Według najnowszych plotek konsumenckie modele Ampere jednak zostaną zaprezentowane w marcu na konferencji GTC.

Wciąż nie wiemy, kiedy dokładnie Nvidia zaprezentuje nowe kart graficzne, oparte prawdopodobnie na architekturze Ampere. Jeszcze kilka tygodni temu mówiło się o tym, że debiut zaplanowany jest na marzec 2018 roku i odbędzie się na jednej z dwóch konferencji – GDC lub GTC. Później pojawiły się informacje, według których premiera miała zostać przełożona na późniejszy termin. Teraz znowu plotki mówią o marcowej prezentacji w trakcie GTC (GPU Technology Conference).

Jeśli chodzi o datę premiery, to w tym momencie wiemy, że nic nie wiemy. Co chwilę pojawiają się sprzeczne informacje i trudno wśród nich wyłapać te bardziej prawdopodobne. Wiemy natomiast, że nowe karty graficzne oparte będą na architekturze Ampere, w której wykorzystana zostanie nowa litografia 12 nm. Produkcją GPU ma zająć się TSMC. Poza tym do kart trafią też nowe pamięci GDDR6, produkowane przez Samsunga.

Według tych samych informacji wciąż nie wiadomo czy Nvidia zdecyduje się na nazewnictwo GTX 20xx (GTX 2080 i GTX 2070), czy jednak GTX 11xx (GTX 1180 i GTX 1170). Za to od stycznia ma już trwać produkcja układu GA104, który zastąpi GP104 wykorzystywany w modelach GTX 1080, 1070 i 1070 Ti. GTC 2018 odbędzie się w dniach 26-29 marca, więc został miesiąc czasu. Najprawdopodobniej w najbliższych dniach pojawią się kolejne doniesienia, które potwierdzą lub zdementują informacje o marcowej premierze.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię