Strona głównaWiadomościNvidia nie ma dobrych informacji. Ceny kart szybko nie spadną

Nvidia nie ma dobrych informacji. Ceny kart szybko nie spadną

Sytuacja jest tragiczna i niestety szybko się nie poprawi. Jeśli liczyliście, że ceny kart graficznych wkrótce spadną, to Nvidia nie ma dobrych wiadomości. Lepiej nie będzie, a może być wręcz jeszcze gorzej.

Informacja pochodzi od sklepu Massdrop. Na oficjalnym forum pojawił się wpis jednego z menadżerów, który wyjaśnił skąd biorą się problemy. Okazuje się, że siedzibę Massdrop odwiedził jeden z pracowników Nvidii, który nie miał do przekazania dobrych informacji. Zdaniem Zielonych sytuacja na rynku nie poprawi się jeszcze przez wiele miesięcy. Co więcej, aż do trzeciego kwartału 2018 roku ceny kart graficznych będą wręcz rosnąć.

Z czego to wynika? Przede wszystkim winni są górnicy, ale o tym wszyscy wiemy. Drugim, bardzo znaczącym powodem jest dostępność pamięci. Aktualnie producenci smartfonów zaczęli wykorzystywać ten sam rodzaj kości, który używany jest w kartach graficznych. Jednocześnie Samsung i Apple są firmami dużo bardziej zamożnymi i mogą sobie pozwolić na płacenie więcej za odpowiednie dostawy. W tej sytuacji MSI, Gigabyte, Asus czy Zotac spadają na dalsze miejsca w kolejce, przez co nie mogą zwiększyć produkcji, nawet gdyby chciały.

Wygląda na to, że nawet premiera nowych kart z architekturą Ampere niczego nie zmieni. To bardzo złe informacje dla wszystkich graczy, którzy planują zakup nowego GPU do swojego komputera.

Źródło: Guru3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię